Circleville Kiwanis Invitational 2019 High School Boys

Circleville, OH | August 31, 2019

Search Race Results
First Name: Last Name: Bib.:
Summary

Number of Finishers: 236

Number of Female Finishers: 0

Number of Male Finishers: 236

Show All Results Show Awards List View Race Photos Results Inquiry

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1.William Wilke16:08.95:12
2.Ethan Wallis16:12.35:13
3.Colton Pinkerton16:15.15:14
4.Andrew McCallum16:20.55:16
5.Drew Monahan16:22.95:17

Overall Results List

Place Name Age

Gender

Time Pace
1William Wilke
Sheridan,
11M

16:08.9

5:12

2Ethan Wallis
Cedarville,
11M

16:12.3

5:13

3Colton Pinkerton
Circleville,
11M

16:15.1

5:14

4Andrew McCallum
Chillicothe,
12M

16:20.5

5:16

5Drew Monahan
Bloom-carroll,
12M

16:22.9

5:17

6Landen Smith
Northwest,
11M

16:32.6

5:20

7Will Garey
Watterson,
11M

16:37.8

5:22

8Trent Smith
Fairfield Union,
12M

16:46.8

5:25

9Aidan Judd
Waverly,
12M

16:53.4

5:27

10Josh Shope
Northwest,
11M

16:54.1

5:27

11Trent Koning
Cedarville,
11M

16:55.2

5:27

12Aiden Jackson
Fisher Catholic,
11M

17:00.6

5:29

13Cris Kubatko
Watterson,
10M

17:01.2

5:29

14Dutch Byrd
Minford,
11M

17:09.6

5:32

15Levi Sweazy
Sheridan,
12M

17:26.4

5:37

16Mitch Green
Waverly,
9M

17:29.3

5:38

17Hudson Schultz
Berne Union,
9M

17:33.8

5:40

18Mark Euler
Fairfield Union,
12M

17:37.6

5:41

19Noah Sharp
Fisher Catholic,
9M

17:38.0

5:41

20Caleb Sultan
Cedarville,
9M

17:38.5

5:41

21Kailan Marshall
Northwest,
10M

17:39.7

5:42

22Payton Herron
Cedarville,
11M

17:42.2

5:42

23Oscar Mikus
Chillicothe,
11M

17:43.1

5:43

24Patrick Kenney
Fisher Catholic,
10M

17:45.2

5:43

25Job Covey
Sheridan,
12M

17:47.2

5:44

26Philip Evory
Waverly,
12M

17:48.8

5:45

27Owen Poling
Bloom-carroll,
11M

17:50.0

5:45

28Vincent Bee
Fisher Catholic,
12M

17:53.6

5:46

29Evan Siberell
Chillicothe,
11M

17:54.1

5:46

30Tyler Shipley
Westfall,
10M

17:54.8

5:46

31Dylan Fulks
River Valley,
11M

17:55.5

5:47

32Gabe Morrell
Northwest,
11M

17:57.6

5:47

33Nicholas Duerr
Bloom-carroll,
11M

17:57.9

5:47

34Isaiah Estepp
Cedarville,
12M

17:59.7

5:48

35Jeffrey Dolan
Bloom-carroll,
12M

17:59.9

5:48

36Ian Shaeffer
Logan Elm,
11M

18:02.2

5:49

37Kaden Riffe
Chillicothe,
11M

18:03.6

5:49

38Aiden Cunningham
Chillicothe,
10M

18:04.5

5:50

39Silas Stegall
Bloom-carroll,
11M

18:11.5

5:52

40Ricky Gambill
Northwest,
11M

18:14.8

5:53

41Trevor Hartman
Fairfield Union,
11M

18:17.3

5:54

42Andrew Hurst
Fairfield Union,
10M

18:18.3

5:54

43Drew Mason
Cedarville,
10M

18:19.6

5:54

44Jarrett Klinker
Piketon,
12M

18:21.1

5:55

45Brady Wood
Chillicothe,
10M

18:26.2

5:57

46Spencer Fraley
Waverly,
12M

18:28.5

5:57

47Calob Ramirez
Waverly,
11M

18:32.4

5:59

48Kaleb Nungester
Circleville,
10M

18:34.0

5:59

49Mason Taylor
Fairfield Union,
9M

18:35.4

5:59

50Kyle Grefe
Bloom-carroll,
11M

18:36.8

6:00



Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!