7th Annual Splish, Splash, and Dash - Bexley Youth Triathlon - 11-12 Year Olds

Bexley, OH | August 17, 2019

Search Race Results
First Name: Last Name: Bib.:
Summary

Number of Finishers: 33

Number of Female Finishers: 12

Number of Male Finishers: 21

Show All Results Show Awards List View Race Photos Results Inquiry

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1.Sam Gabriele22:23.6
2.Luke Defrancisco22:25.6
3.Will Chluda22:39.0
4.Bear Djupe22:51.5
5.Graham Johnson23:55.0

Overall Female Winners

Place Name Time Pace
1.Wren Ruckel23:48.0
2.Ella Longhousr25:56.9
3.Ellie Sloan26:53.7
4.Samantha Sattler27:38.3
5.Leah Goldsand29:43.2

Overall Results List

Place Name Age

Gender

Swim

Bike

Run

Time Pace
1Sam Gabriele
Columbus, OH
12M

3:33.7

11:18.2

7:31.8

22:23.6

2Luke Defrancisco
Westerville, OH
11M

2:28.7

11:25.5

8:31.5

22:25.6

3Will Chluda
Columbus, OH
12M

3:47.0

11:37.3

7:14.8

22:39.0

4Bear Djupe
Columbus, OH
12M

3:16.6

11:18.1

8:17.0

22:51.5

5Wren Ruckel
Columbus, OH
12F

3:39.4

11:31.3

8:37.5

23:48.0

6Graham Johnson
Columbus, OH
12M

3:58.4

12:11.3

7:45.4

23:55.0

7Dylan Horn
Columbus, OH
12M

3:56.7

12:39.3

7:21.1

23:56.9

8Ian Fischer
Columbus, OH
11M

4:37.9

11:00.8

8:41.6

24:20.2

9Ella Longhousr
Lewis Center, OH
12F

3:21.2

13:20.2

9:15.6

25:56.9

10Kieran Shaw
Columbus, OH
12M

3:27.6

13:08.2

9:21.6

25:57.2

11Nathan Frankel
Galena, OH
11M

3:55.3

13:23.5

8:50.7

26:09.4

12Brandt Siegel
Columbus, OH
11M

3:17.9

14:35.2

8:24.5

26:17.6

13Espen Price
Bexley, OH
11M

4:20.5

12:55.2

9:33.7

26:49.4

14Ellie Sloan
Bexley, OH
12F

2:47.0

13:51.0

10:15.8

26:53.7

15Ayden Fortney
Columbus, OH
11M

3:14.7

14:24.8

9:45.6

27:25.0

16Samantha Sattler
Lancaster, OH
12F

4:11.0

13:45.3

9:42.1

27:38.3

17Enzo Parson
Bexley, OH
12M

3:25.5

13:43.0

10:51.0

27:59.4

18Holden Gohs
Columbus, OH
12M

5:59.1

16:01.3

7:25.7

29:26.0

19James Robinson
Columbus, OH
12M

5:22.9

14:30.2

9:45.1

29:38.1

20Leah Goldsand
Columbus, OH
11F

6:19.1

14:44.0

8:40.2

29:43.2

21Lara Wood
New Albany, OH
11F

5:18.7

15:06.1

9:28.0

29:52.7

22Annabel Long
Columbus, OH
12F

3:23.4

16:14.0

11:28.5

31:05.8

23Teddy Petreson
Columbus, OH
12M

5:34.1

14:10.3

11:40.7

31:24.9

24Sam Green
Columbus, OH
11M

5:21.4

15:31.2

10:39.7

31:32.2

25Masha Shonia
Columbus, OH
12F

3:44.0

16:51.7

11:09.9

31:45.5

26Molly Carlisle
Columbus, OH
11F

4:27.8

16:17.6

11:52.5

32:37.7

27Andrea Golden
Bexley, OH
12F

4:14.7

15:55.5

13:11.4

33:21.5

28Reece Chaney
Baltimore, OH
11M

4:31.1

18:36.9

11:40.4

34:48.2

29Ian Bixler
Columbus, OH
11M

8:46.5

18:09.1

9:26.8

36:22.4

30Trey Warner
Bexley, OH
12M

7:55.3

19:31.6

11:28.1

38:55.0

31Jack Armstrong
Columbus, OH
11M

5:33.0

17:56.4

16:06.5

39:35.8

32Sylvie Nowlin
Columbus, OH
11F

6:36.9

22:06.9

15:15.0

43:58.7

33Flora Goldberg
Columbus, OH
11F

5:34.1

24:19.1

16:04.3

45:57.4



Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!