Circleville Kiwanis XC Invitational - HS Boys Results

Circleville Kiwanis XC Invitational - HS Boys

Circleville, OH | December 31, 1969

Search Race Results
First Name: Last Name: Bib.:
Summary

Number of Finishers: 202

Number of Female Finishers: 0

Number of Male Finishers: 202

Show All Results Show Awards List Results Inquiry

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1.Beau Boyden16:25.15:18
2.Keifer Mosmeier16:34.75:21
3.Nick Kuraly16:36.35:21
4.Kelton French16:54.65:27
5.Nathaniel Abbott17:08.15:31

Overall Results List

Place Name Age

Gender

Time Pace
1Beau Boyden
Fisher Catholic,
12M

16:25.1

5:18

2Keifer Mosmeier
Logan Elm,
12M

16:34.7

5:21

3Nick Kuraly
Watterson,
12M

16:36.3

5:21

4Kelton French
Liberty Union,
11M

16:54.6

5:27

5Nathaniel Abbott
River Valley,
12M

17:08.1

5:31

6Aidan Judd
Waverly,
10M

17:09.0

5:32

7Aiden Kammler
Portsmouth,
11M

17:14.4

5:33

8Brook Taylor
Liberty Union,
12M

17:28.6

5:38

9Shane Merklin
Watterson,
12M

17:31.4

5:39

10Jacob Nichols
Piketon,
12M

17:33.8

5:40

11Carl Parrott
Circleville,
12M

17:35.5

5:40

12Daniel Clark
Portsmouth,
11M

17:39.4

5:41

13Nae Rennie
Fairfield Union,
12M

17:43.8

5:43

14Austin Taylor
Piketon,
12M

17:50.2

5:45

15Jack Gavin
Fisher Catholic,
12M

17:50.6

5:45

16Alex Blanton
Piketon,
11M

17:51.3

5:45

17Patrick Monnin
Watterson,
12M

17:51.7

5:45

18Matthew Hartel
Watterson,
12M

17:54.1

5:46

19Logan Gaib
Fairfield Union,
12M

17:55.0

5:46

20Jeffrey Kovatch
Fairfield Union,
11M

17:57.7

5:47

21Trevor Penrod
Waverly,
11M

17:59.6

5:48

22Philip Evory
Waverly,
10M

18:04.8

5:50

23Ricky Villareal
Chillicothe,
11M

18:05.9

5:50

24Andrew Graves
Zane Trace,
12M

18:07.1

5:50

25Rory Twyman
River Valley,
11M

18:07.7

5:51

26Max Greishiemer
Chillicothe,
12M

18:09.0

5:51

27Trent Smith
Fairfield Union,
10M

18:10.8

5:52

28Robert Riley
Zane Trace,
12M

18:15.1

5:53

29Kameron Morris
Washington,
11M

18:15.6

5:53

30Will Garey
Watterson,
9M

18:16.2

5:53

31Ben Johns
Fairfield Union,
11M

18:17.7

5:54

32Colton Pinkerton
Circleville,
9M

18:20.3

5:55

33Zach Shipley
Westfall,
11M

18:20.9

5:55

34Vincent Bee
Fisher Catholic,
10M

18:21.9

5:55

35Austin Livingston
River Valley,
10M

18:27.0

5:57

36Garrett Dearth
Amanda-clearcreek,
10M

18:34.5

5:59

37Kyle Coen
River Valley,
12M

18:35.0

5:59

38Charlie Nowinski
Watterson,
9M

18:39.1

6:01

39Austin Townsend
Berne Union,
12M

18:46.5

6:03

40Jeffrey Dolan
Bloom-carroll,
10M

18:48.1

6:04

41George Rickett
River Valley,
12M

18:48.5

6:04

42Sawyer Pendelton
Waverly,
9M

18:51.7

6:05

43Jayden Kitchen
Bloom-carroll,
11M

18:53.4

6:05

44Noah Bridges
Bloom-carroll,
12M

18:54.3

6:06

45Jim Ryan
Watterson,
12M

18:54.7

6:06

46Evan Cordle
Ready,
11M

18:56.6

6:06

47Jonas Proffitt
Westfall,
12M

19:00.9

6:08

48Calob Ramirez
Waverly,
9M

19:01.4

6:08

49Dominic Giacomin
Watterson,
11M

19:02.0

6:08

50Tyler Woods
Western,
12M

19:02.5

6:08



Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!