REGION II AA/A Championships - Boys

Bridgeport, WV | October 20, 2016

Search Race Results
First Name: Last Name: Bib.:
Summary

Number of Finishers: 69

Number of Female Finishers: 0

Number of Male Finishers: 69

Show All Results Show Awards List Results Inquiry

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1.Jimmy Lacaria17:44.55:43
2.Seth Backus17:48.75:44
3.Hunter Riffle18:14.35:53
4.Mark Duez18:26.25:57
5.Trey Heaster18:37.46:00

Overall Results List

Place Name Grade

Gender

Time Pace
1Jimmy Lacaria
Bridgeport
12M

17:44.5

5:43

2Seth Backus
Braxton County
12M

17:48.7

5:44

3Hunter Riffle
Doddridge County
12M

18:14.3

5:53

4Mark Duez
Bridgeport
11M

18:26.2

5:57

5Trey Heaster
Doddridge County
12M

18:37.4

6:00

6Tim Kinney
Bridgeport
12M

18:43.0

6:02

7Mason Clark
Elkins
11M

18:50.1

6:04

8Corey Bunch
Liberty (harrison)
12M

18:59.1

6:07

9Dalton Hamrick
Elkins
12M

19:08.0

6:10

10Bryce Childers
Robert C. Byrd
12M

19:10.4

6:11

11Samuel Starkey
Robert C. Byrd
10M

19:21.3

6:14

12Devan Ricottilli
Elkins
12M

19:22.1

6:15

13Drake Bolle
Bridgeport
12M

19:25.6

6:16

14Brendan Wallace
Elkins
12M

19:25.9

6:16

15Kyle Stutler
Roane County
12M

19:41.9

6:21

16Jacob Lewis
Elkins
11M

19:48.4

6:23

17Coleton Marsh
Bridgeport
11M

19:51.9

6:24

18Steven Schumacher
Elkins
10M

20:03.4

6:28

19Hunter Hutson
Bridgeport
10M

20:09.8

6:30

20Brady Oldaker
Bridgeport
10M

20:22.8

6:34

21Kaleb Brown
Braxton County
10M

20:24.5

6:35

22Shelton Crim
Doddridge County
12M

20:28.2

6:36

23Logan Davis
Braxton County
9M

20:29.7

6:36

24Lucas Masten
Elkins
11M

20:34.5

6:38

25Adam Bee
Doddridge County
12M

20:35.1

6:38

26Adin Post
Lewis County
10M

20:41.4

6:40

27Cole Sinclair
Trinity Christian
10M

20:42.2

6:40

28Clint Evans
Roane County
10M

20:49.1

6:43

29Brandon Clevenger
Doddridge County
12M

20:55.4

6:45

30Wil White
Tucker County
9M

21:03.0

6:47

31Cole Garvin
Doddridge County
10M

21:06.8

6:48

32Gage Smith
Doddridge County
9M

21:17.2

6:52

33Alan Sanders
South Harrison
9M

21:17.5

6:52

34John Rhodes
Tucker County
10M

21:23.8

6:54

35Brandon Fazio
Robert C. Byrd
11M

21:27.7

6:55

36Todd Spencer
Braxton County
9M

21:35.2

6:57

37Caleb White
Gilmer County
12M

21:37.7

6:58

38Jack Melnick
Tucker County
11M

21:38.8

6:59

39Kaden Statler
Clay-battelle
10M

21:42.7

7:00

40Zaiah Blackwell
Roane County
10M

21:45.5

7:01

41Nick Rucker
Roane County
12M

21:53.5

7:03

42Chance McFadden
Liberty (harrison)
9M

21:54.8

7:04

43Wesley Davis
Braxton County
10M

21:55.1

7:04

44Avery Post
Lewis County
11M

22:00.2

7:05

45Josh Kincaid
Tucker County
12M

22:14.4

7:10

46John Anderson
Tucker County
10M

22:19.6

7:12

47Chris Chambers
Tucker County
10M

22:20.2

7:12

48Austin Haught
Clay-battelle
10M

22:38.3

7:18

49Dylan Dennison
Braxton County
11M

22:53.8

7:23

50Asa Post
Lewis County
9M

22:56.3

7:23



Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!