Hershey Track and Field Meet - District 2


Show All Results
Licensed to Cabell Midland High School HY-TEK's Meet Manager 5/22/2012 11:56 AM
                   Hershey Track & Field Program - 5/20/2012                   
                           West Virginia District 2                            
                    Chris Parsons Track, Cabell Midland HS                     
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hamlet, Khari                Unattached                8.10q  1 
  2 Jackson, LaTahia             Unattached                8.14q  2 
  3 Fuller, Jacey                Unattached                8.75q  2 
  4 Coleman, Carlie              Unattached                8.96q  1 
  5 Dean, Kathryn                Unattached                8.97q  2 
  6 Davis, Delaney               Unattached                8.98q  1 
  7 Blake, Elizabeth             Unattached                9.60q  2 
  8 Randan, Emma                 Unattached                9.73q  2 
  9 McPhail, Maggie              Unattached               10.48q  1 
 10 Stewart, Kaylee              Unattached               11.41   1 
 
Girls 9-10 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jackson, LaTahia             Unattached                9.59  
  2 Hamlet, Khari                Unattached                9.63  
  3 Fuller, Jacey                Unattached               10.36  
  4 Davis, Delaney               Unattached               10.55  
  5 Dean, Kathryn                Unattached               10.63  
  6 Coleman, Carlie              Unattached               10.80  
  7 Randan, Emma                 Unattached               11.60  
  8 Blake, Elizabeth             Unattached               11.73  
  9 McPhail, Maggie              Unattached               12.40  
 
Girls 9-10 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamlet, Khari                Unattached               15.40  
  2 Jackson, LaTahia             Unattached               15.41  
  3 Fuller, Jacey                Unattached               17.07  
  4 Davis, Delaney               Unattached               17.22  
  5 Dean, Kathryn                Unattached               17.98  
  6 Alfrey, Ashton               Unattached               18.03  
  7 Randan, Emma                 Unattached               19.97  
 
Girls 11-12 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charles, Emilie              Unattached               15.03q  1 
  2 Crawford, Kierra             Unattached               15.85q  1 
  3 Salmons, Jessica             Unattached               16.21q  2 
  4 Parlock, Sophia              Unattached               16.34q  2 
  5 WoYan, Amanda                Unattached               16.72q  1 
  6 Ash, Emily                   Unattached               17.18q  2 
  7 Coleman, Jordin              Unattached               17.42q  2 
  8 Page, Raevyn                 Unattached               17.90q  2 
  9 Knight, Alexis               Unattached               18.20q  1 
 10 Gibson, Allie                Unattached               18.32   2 
 11 Oehlers, Krystin             Unattached               18.50   1 
 12 McClain, Madisyn             Unattached               19.24   1 
 13 Harden, Brooklyn             Unattached               21.39   1 
 14 Ritchie, Selena              Unattached               23.71   2 
 
Girls 11-12 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Charles, Emilie              Unattached               15.71  
  2 Crawford, Kierra             Unattached               16.18  
  3 Salmons, Jessica             Unattached               16.44  
  4 Parlock, Sophia              Unattached               16.88  
  5 Ash, Emily                   Unattached               17.47  
  6 WoYan, Amanda                Unattached               17.68  
  7 Coleman, Jordin              Unattached               18.17  
  8 Page, Raevyn                 Unattached               19.11  
  9 Knight, Alexis               Unattached               19.14  
 
Girls 13-14 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Chase                 Unattached               20.10  
 
Girls 9-10 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Milum, Laynie                Unattached               36.57q 
  2 Alfrey, Ashton               Unattached               38.26q 
  3 Lindberg, Alex               Unattached               39.05q 
 
Girls 11-12 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Ritchie, Selena              Unattached               15.00q  2 
  1 True, Harper                 Unattached               15.00q  2 
  1 Parlock, Sophia              Unattached               15.00q  1 
  1 Crawford, Kierra             Unattached               15.00q  1 
  1 WoYan, Amanda                Unattached               15.00q  1 
  1 Coleman, Jordin              Unattached               15.00q  2 
  1 Kinder, Caroline             Unattached               15.00q  1 
  1 Oehlers, Krystin             Unattached               15.00q  2 
  1 Motley, Macie                Unattached               15.00q  1 
 -- Spurlock, Hayley             Unattached                  NT   2 
 
Girls 11-12 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kinder, Caroline             Unattached               33.23  
  2 Crawford, Kierra             Unattached               33.60  
  3 True, Harper                 Unattached               35.59  
  4 Parlock, Sophia              Unattached               35.62  
  5 Motley, Macie                Unattached               36.64  
  6 WoYan, Amanda                Unattached               37.40  
  7 Coleman, Jordin              Unattached               39.71  
  8 Oehlers, Krystin             Unattached               41.91  
  9 Ritchie, Selena              Unattached               44.80  
 
Girls 13-14 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Armbruster, Natalie          Unattached               30.42  
  2 Davis, Chase                 Unattached               31.21  
  3 Kinder, Grace                Unattached               32.92  
 
Girls 9-10 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milum, Laynie                Unattached             1:23.78  
  2 Lindberg, Alex               Unattached             1:37.27  
  3 Blake, Elizabeth             Unattached             1:43.16  
 
Girls 11-12 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Salmons, Jessica             Unattached             1:15.77  
  2 Kinder, Caroline             Unattached             1:22.07  
  3 Clark, Ashley                Unattached             1:23.25  
  4 Motley, Macie                Unattached             1:30.77  
  5 Knight, Alexis               Unattached             1:38.96  
  6 Page, Raevyn                 Unattached             1:48.74  
 
Girls 11-12 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Charles, Emilie              Unattached             3:04.86  
  2 Miller, Anya                 Unattached             3:16.93  
 
Girls 13-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morgan, Hannah               Unattached             2:43.70  
  2 Armbruster, Natalie          Unattached             3:14.03  
  3 Kinder, Grace                Unattached             3:35.13  
 
Girls 13-14 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morgan, Hannah               Unattached             6:13.49  
  2 Short, Allison               Unattached             6:36.90  
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached  'A'                                     1:04.38  
     1) Kinder, Caroline                2) True, Harper                   
     3) Charles, Emilie                 4) Clark, Ashley                  
 
Girls 9-10 Long Jump Standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fuller, Jacey                Unattached             5-10.75   10   
  2 Coleman, Carlie              Unattached             5-08.25    8   
  3 Davis, Delaney               Unattached             5-03.75    6   
  4 Alfrey, Ashton               Unattached             5-00.25    5   
  5 Dean, Kathryn                Unattached             4-03.50    4   
  6 Stewart, Kaylee              Unattached             3-07.00    2.50
  6 McPhail, Maggie              Unattached             3-07.00    2.50
 
Girls 11-12 Long Jump Standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kinder, Caroline             Unattached             6-05.25   10   
  2 Parlock, Sophia              Unattached             6-04.50    8   
  3 McClain, Madisyn             Unattached             5-10.50    6   
  4 Crawford, Kierra             Unattached             5-06.25    5   
  5 Motley, Macie                Unattached             5-04.50    3.50
  5 Ash, Emily                   Unattached             5-04.50    3.50
  7 WoYan, Amanda                Unattached             5-01.50    2   
  8 Harden, Brooklyn             Unattached             4-11.00    1   
  9 Gibson, Allie                Unattached             4-10.25  
  9 Clark, Ashley                Unattached             4-10.25  
 11 Oehlers, Krystin             Unattached             4-09.25  
 12 Page, Raevyn                 Unattached             4-06.00  
 13 Ritchie, Selena              Unattached             4-02.25  
 
Girls 13-14 Long Jump Standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Armbruster, Natalie          Unattached             6-10.25   10   
  2 Davis, Chase                 Unattached             6-08.25    8   
 
Girls 9-10 Weight Throw Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blake, Elizabeth             Unattached            58-10.50   10   
  2 Coleman, Carlie              Unattached            52-00.25    8   
  3 Randan, Emma                 Unattached            32-10.00    6   
  4 McPhail, Maggie              Unattached            31-10.00    5   
  5 Stewart, Kaylee              Unattached            30-10.00    4   
 
Girls 11-12 Weight Throw Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charles, Emilie              Unattached            97-01.00   10   
  2 Salmons, Jessica             Unattached            85-03.00    8   
  3 Ash, Emily                   Unattached            80-07.00    6   
  4 Coleman, Jordin              Unattached            70-02.00    5   
  5 Harden, Brooklyn             Unattached            46-01.00    4   
  6 Knight, Alexis               Unattached            45-10.00    3   
  7 Gibson, Allie                Unattached            36-08.00    2   
 
Girls 13-14 Weight Throw Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kinder, Grace                Unattached           117-01.00   10   
 
Boys 9-10 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mitchell, Jahronim           Unattached                8.14q  2 
  2 Gillispie, Baden             Unattached                8.32q  2 
  3 Bryant, Braxton              Unattached                8.62q  1 
  4 Bills, Cade                  Unattached                8.67q  1 
  5 Page, Zion                   Unattached                8.78q  2 
  6 Clagg, Collin                Unattached                8.81q  2 
  7 George, Alec                 Unattached                8.89q  2 
  8 Williams, Blake              Unattached                8.95q  1 
  9 Ingraham, Malachi            Unattached                9.13q  1 
 10 Sperry, Adikus               Unattached                9.25   1 
 
Boys 9-10 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Mitchell, Jahronim           Unattached                8.24  
  2 Gillispie, Baden             Unattached                8.39  
  3 Bills, Cade                  Unattached                8.75  
  4 Bryant, Braxton              Unattached                8.78  
  5 Clagg, Collin                Unattached                8.90  
  6 Page, Zion                   Unattached                9.18  
  7 George, Alec                 Unattached                9.24  
  8 Ingraham, Malachi            Unattached                9.27  
 
Boys 9-10 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mitchell, Jahronim           Unattached               15.40q  1 
  2 Gillispie, Baden             Unattached               15.95q  2 
  3 Dotson, Ethan                Unattached               16.23q  1 
  4 Bryant, Braxton              Unattached               16.43q  1 
  5 Bills, Cade                  Unattached               16.49q  1 
  6 Gillispie, Kaden             Unattached               16.64q  2 
  7 Page, Zion                   Unattached               16.74q  1 
  8 Clagg, Collin                Unattached               17.28q  2 
  9 George, Alec                 Unattached               17.49q  2 
 10 Ingraham, Malachi            Unattached               17.77   1 
 
Boys 9-10 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Mitchell, Jahronim           Unattached               15.75  
  2 Gillispie, Baden             Unattached               16.12  
  3 Dotson, Ethan                Unattached               16.50  
  4 Bryant, Braxton              Unattached               16.67  
  5 Clagg, Collin                Unattached               16.96  
  6 Gillispie, Kaden             Unattached               16.96  
  7 Bills, Cade                  Unattached               17.26  
  8 Page, Zion                   Unattached               17.28  
 
Boys 11-12 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cochran-Drakes, Rashid       Unattached               15.02q  1 
  2 Dean, Isaac                  Unattached               15.06q  1 
  3 Petitt, Easton               Unattached               15.63q  2 
  4 Huddy, Michael               Unattached               15.77q  1 
  5 Johnson, Garrett             Unattached               15.82q  1 
  6 Harris, Christopher          Unattached               15.85q  1 
  7 Littlejohn, Chianti          Unattached               16.35q  1 
  8 Harden, Tyree                Unattached               16.38q  2 
  9 Ingraham, Phoenix            Unattached               16.60q  1 
 10 Coleman, Isaiah              Unattached               16.87   2 
 11 Collier, Nolan               Unattached               17.70   2 
 12 Tweel, Ra'shoun              Unattached               18.98   1 
 
Boys 11-12 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Petitt, Easton               Unattached               15.02  
  2 Cochran-Drakes, Rashid       Unattached               15.32  
  3 Dean, Isaac                  Unattached               15.44  
  4 Harden, Tyree                Unattached               16.08  
  5 Huddy, Michael               Unattached               16.43  
  6 Harris, Christopher          Unattached               16.47  
  7 Johnson, Garrett             Unattached               16.54  
  8 Ingraham, Phoenix            Unattached               16.63  
  9 Littlejohn, Chianti          Unattached               16.90  
 
Boys 13-14 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sebastian, Kade              Unattached               12.23   10   
  2 Thaxton, Jason               Unattached               13.86    8    13.8513
  3 Johnson, Derek               Unattached               13.86    6    13.8538
 
Boys 9-10 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Diallo             Unattached               32.26  
  2 Dragovich, Jack              Unattached               33.02  
  3 Dotson, Ethan                Unattached               34.34  
  4 Gillispie, Kaden             Unattached               34.39  
 
Boys 11-12 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gould, Landon                Unattached               30.65  
  2 Petitt, Easton               Unattached               31.06  
  3 Cochran-Drakes, Rashid       Unattached               31.09  
  4 Harden, Tyree                Unattached               33.36  
  5 Littlejohn, Chianti          Unattached               36.59  
  6 Collier, Nolan               Unattached               42.18  
 
Boys 13-14 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Otte, Michael                Unattached               27.53  
  2 Johnson, Derek               Unattached               27.84  
  3 Thaxton, Jason               Unattached               28.84  
  4 McPhail, George              Unattached               29.56  
  5 Collier, Ethan               Unattached               34.87  
 
Boys 9-10 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, Diallo             Unattached             1:16.75  
  2 Dragovich, Jack              Unattached             1:17.23  
  3 Sperry, Adikus               Unattached             1:23.58  
 
Boys 11-12 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Adkins, Griffen              Unattached             1:08.02  
  2 Fykes, Anson                 Unattached             1:09.17  
  3 Armbruster, Brett            Unattached             1:12.56  
  4 Dean, Isaac                  Unattached             1:14.75  
  5 Huddy, Michael               Unattached             1:18.05  
  6 Harris, Christopher          Unattached             1:19.62  
  7 Johnson, Garrett             Unattached             1:23.88  
 
Boys 11-12 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fykes, Anson                 Unattached             2:40.97  
  2 Heiner, Chad                 Unattached             2:48.16  
  3 Coleman, Isaiah              Unattached             3:01.38  
  4 Angle, Kaleb                 Unattached             3:14.19  
 
Boys 13-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hathaway, Jonathan           Unattached             2:23.93  
  2 Huffman, Owen                Unattached             2:26.33  
  3 Otte, Michael                Unattached             2:37.81  
  4 Christian, Brett             Unattached             2:39.80  
  5 McPhail, George              Unattached             2:57.84  
 -- Collier, Ethan               Unattached                 DNF  
 
Boys 13-14 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hathaway, Jonathan           Unattached             5:12.93  
  2 Huffman, Owen                Unattached             5:22.91  
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached  'A'                                     1:00.40  
     1) Gould, Landon                   2) Adkins, Griffen                
     3) Heiner, Chad                    4) Armbruster, Brett              
 
Boys 9-10 Long Jump Standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, Diallo             Unattached             5-10.75   10   
  2 Dragovich, Jack              Unattached             5-07.50    8   
  3 Bryant, Braxton              Unattached             5-07.00    6   
  4 Page, Zion                   Unattached             5-02.75    5   
  5 Ingraham, Malachi            Unattached             4-11.00    4   
  6 Williams, Blake              Unattached             4-10.00    3   
 
Boys 11-12 Long Jump Standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adkins, Griffen              Unattached             6-08.50   10   
  2 Gould, Landon                Unattached             6-04.50    8   
  3 Fykes, Anson                 Unattached             5-10.75    6   
  4 Ingraham, Phoenix            Unattached             5-07.50    5   
  5 Angle, Kaleb                 Unattached             5-07.25    4   
  6 Dean, Isaac                  Unattached             5-05.00    3   
  7 Tweel, Ra'shoun              Unattached             5-04.50    2   
  8 Harden, Tyree                Unattached             5-01.25    1   
 
Boys 13-14 Long Jump Standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thaxton, Jason               Unattached             6-09.25   10   
  2 Christian, Brett             Unattached             6-00.75    8   
 
Boys 9-10 Weight Throw Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, Jahronim           Unattached            97-08.00   10   
  2 Riedel, Phillip              Unattached            90-08.50    8   
  3 Dotson, Ethan                Unattached            90-00.00    6   
  4 George, Alec                 Unattached            84-08.50    5   
  5 Gillispie, Kaden             Unattached            78-10.00    4   
  6 Williams, Blake              Unattached            76-09.00    3   
  7 Clagg, Collin                Unattached            76-07.00    2   
 
Boys 11-12 Weight Throw Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heiner, Chad                 Unattached           142-06.00   10   
  2 Ingraham, Phoenix            Unattached           130-01.00    8   
  3 Huddy, Michael               Unattached           118-04.00    6   
  4 Tweel, Ra'shoun              Unattached           116-09.00    5   
  5 Harris, Christopher          Unattached           113-04.00    4   
  6 Armbruster, Brett            Unattached           110-00.00    3   
  7 Angle, Kaleb                 Unattached           109-07.00    2   
  8 Collier, Nolan               Unattached            94-00.00    1   
  9 Johnson, Garrett             Unattached            90-01.00  
 
Boys 13-14 Weight Throw Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robertson, Myles             Unattached           180-02.00   10   
  2 Christian, Brett             Unattached           165-10.00    8   
  3 Johnson, Derek               Unattached           165-05.00    6   
  4 Collier, Ethan               Unattached           150-05.00    5   
  5 McPhail, George              Unattached           121-00.00    4   
  6 Huffman, Owen                Unattached           117-02.00    3   

 
						
						
						
						
						
						
						
					

Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!