33rd Annual Great Greenbrier River Race


Show All Results
                               31st  Annual
                        Great Greenbrier River Race
                Results by TSR Timing Group - TSRTiming.com
                April 27, 2019 - 11:00 AM |  Marlinton, WV
         Weather: 50' and Sunny - Wind: W @ 3 MPH - Humidity: 70%


                   ********** AWARDS LIST **************


              ********** FEMALE  OVERALL RESULTS ***********
Place Name                S Age Finish       
===== =================== = === ========= 
    1 Becca Warnick       F  38 1:34:03.9 
    2 Meghan Fisher       F  33 1:42:56.3 
    3 Allison Blanton     F  39 1:43:28.6 

                ********** MALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name                S Age Finish       
===== =================== = === ========= 
    1 William Blake       M  34 1:23:12.1 
    2 Andrew Rose         M  45 1:27:16.3 
    3 Michael Byers       M  37 1:29:57.1 

        ********** FEMALE 16 and Under OVERALL RESULTS ***********
Place Name                S Age Finish       
===== =================== = === ========= 
    1 Alexa Bostic        F  14 1:59:07.6 
    2 Nola Todd           F  14 1:59:40.6 
    3 Abigail Rose        F  14 2:01:46.1 

         ********** MALE 16 and Under OVERALL RESULTS ***********
Place Name                S Age Finish       
===== =================== = === ========= 
    1 Samuel Rinehart     M  14 2:01:20.8 
    2 Cooper Warnick      M  12 2:30:29.6 

           ********** FEMALE OVERALL MASTERS RESULTS ***********
Place Name                S Age Finish       
===== =================== = === ========= 
    1 Edna Spang          F  51 1:39:22.8 
    2 Anita Swanson       F  58 1:48:46.3 
    3 Kim Lucas           F  54 1:51:39.8 

            ********** MALE OVERALL MASTERS RESULTS ***********
Place Name                S Age Finish       
===== =================== = === ========= 
    1 Kevin Slack         M  55 1:30:27.4 
    2 Ray Legge           M  57 1:34:25.4 
    3 Doug Falls          M  54 1:37:03.6 

       ********** FEMALE OVERALL SENIOR MASTERS RESULTS ***********
Place Name                S Age Finish       
===== =================== = === ========= 
    1 Lynne Ryan          F  65 1:49:23.6 
    2 Kristin Dunham      F  60 1:53:44.9 
    3 Susan Chappell      F  65 1:54:45.5 

        ********** MALE OVERALL SENIOR MASTERS RESULTS ***********
Place Name                S Age Finish       
===== =================== = === ========= 
    1 David Novak         M  62 1:40:52.3 
    2 Jim Williams        M  63 1:41:16.4 
    3 Phil Pickett        M  63 1:42:22.5 


           ********** OVERALL MALE RELAY TEAM AWARDS ***********

 1. Sunny Hot Dogs                      1:19:52.1
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Sunny Hot Dogs                      Run          17:41   17:41
    2 Sunny Hot Dogs                      Canoe        33:00   50:41
    3 Sunny Hot Dogs                      Finish       29:12.1 1:19:52.1

 2. Applachian Thunder                  1:40:07.1
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Applachian Thunder                  Run          24:00   24:00
    2 Applachian Thunder                  Canoe        39:19 1:03:18
    3 Applachian Thunder                  Finish       36:49.3 1:40:07.1

 3. Digital Relativity                  1:52:16.3
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Digital Relativity                  Run          34:13   34:13
    2 Digital Relativity                  Canoe        36:47 1:11:00
    3 Digital Relativity                  Finish       41:17.0 1:52:16.3

 4. Golden Stars                        1:53:12.0
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Golden Stars                        Run          25:14   25:14
    2 Golden Stars                        Canoe        40:52 1:06:05
    3 Golden Stars                        Finish       47:07.1 1:53:12.0


          ********** OVERALL FEMALE RELAY TEAM AWARDS ***********

 1. Fab Friends Here to Slay            1:34:05.0
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Fab Friends Here to Slay            Run          24:44   24:44
    2 Fab Friends Here to Slay            Canoe        33:54   58:37
    3 Fab Friends Here to Slay            Finish       35:28.4 1:34:05.0

 2. Wonder Twins                        1:38:48.1
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Wonder Twins                        Run          23:40   23:40
    2 Wonder Twins                        Canoe        36:13   59:53
    3 Wonder Twins                        Finish       38:55.8 1:38:48.1

 3. South Branch River Pirates          1:40:34.4
      Team Name                           Event        Split Time
    1 South Branch River Pirates          Run          25:03   25:03
    2 South Branch River Pirates          Canoe        36:50 1:01:53
    3 South Branch River Pirates          Finish       38:42.0 1:40:34.4


           ********** OVERALL COED RELAY TEAM AWARDS ***********

 1. Blue Ridge Pacemakers               1:34:48.8
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Blue Ridge Pacemakers               Run          23:55   23:55
    2 Blue Ridge Pacemakers               Canoe        36:48 1:00:42
    3 Blue Ridge Pacemakers               Finish       34:07.3 1:34:48.8

 2. The River Rogues                    1:41:55.6
      Team Name                           Event        Split Time
    1 The River Rogues                    Run          25:37   25:37
    2 The River Rogues                    Canoe        38:23 1:04:00
    3 The River Rogues                    Finish       37:55.8 1:41:55.6

 3. Booth, Grove, Lehman                1:46:24.3
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Booth, Grove, Lehman                Run          21:10   21:10
    2 Booth, Grove, Lehman                Canoe        23:51   45:00
    3 Booth, Grove, Lehman                Finish     1:01:25.0 1:46:24.3


          ********** OVERALL FAMILY RELAY TEAM AWARDS ***********

 1. Friends in Mallow Places            1:35:53.1
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Friends in Mallow Places            Run          22:07   22:07
    2 Friends in Mallow Places            Canoe        35:40   57:46
    3 Friends in Mallow Places            Finish       38:07.3 1:35:53.1

 2. Blue Sulphur Gang                   1:36:40.6
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Blue Sulphur Gang                   Run          19:42   19:42
    2 Blue Sulphur Gang                   Canoe        37:13   56:54
    3 Blue Sulphur Gang                   Finish       39:47.2 1:36:40.6

 3. Team Kirk                           1:38:52.0
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Team Kirk                           Run          25:51   25:51
    2 Team Kirk                           Canoe        34:26 1:00:16
    3 Team Kirk                           Finish       38:36.7 1:38:52.0


         ********** OVERALL MASTERS RELAY TEAM AWARDS ***********

 1. Faster than we look                 1:38:15.3
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Faster than we look                 Run          23:48   23:48
    2 Faster than we look                 Canoe        34:52   58:40
    3 Faster than we look                 Finish       39:36.2 1:38:15.3

 2. Losing R marbles together           1:43:53.9
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Losing R marbles together           Run          23:05   23:05
    2 Losing R marbles together           Canoe        44:16 1:07:20
    3 Losing R marbles together           Finish       36:34.1 1:43:53.9

 3. Otter's Pod                         1:44:16.1
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Otter's Pod                         Run          27:39   27:39
    2 Otter's Pod                         Canoe         6:53   34:31
    3 Otter's Pod                         Finish     1:09:45.7 1:44:16.1


    ********** OVERALL Challenged Athlete RELAY TEAM AWARDS ***********


          ********** OVERALL Senior RELAY TEAM AWARDS ***********

 1. Off Your Rockers                    2:39:18.0
      Team Name                           Event        Split Time
    1 Off Your Rockers                    Run          29:08   29:08
    2 Off Your Rockers                    Canoe        45:53 1:15:01
    3 Off Your Rockers                    Finish     1:24:17.6 2:39:18.0



                    =======Overall TEAM Results =======


 1. Sunny Hot Dogs                      1:19:53
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Sunny Hot Dogs                        917 Male                 Run          17:41   17:41
    2 Sunny Hot Dogs                        918 Male                 Canoe        33:00   50:41
    3 Sunny Hot Dogs                        919 Male                 Finish       29:13 1:19:53

 2. Fab Friends Here to Slay            1:34:05
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Fab Friends Here to Slay              851 Female               Run          24:44   24:44
    2 Fab Friends Here to Slay              852 Female               Canoe        33:54   58:37
    3 Fab Friends Here to Slay              853 Female               Finish       35:29 1:34:05

 3. Blue Ridge Pacemakers               1:34:49
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Blue Ridge Pacemakers                 823 COED                 Run          23:55   23:55
    2 Blue Ridge Pacemakers                 820 COED                 Canoe        36:48 1:00:42
    3 Blue Ridge Pacemakers                 822 COED                 Finish       34:08 1:34:49

 4. Friends in Mallow Places            1:35:54
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Friends in Mallow Places              915 Family               Run          22:07   22:07
    2 Friends in Mallow Places             1288 Family               Canoe        35:40   57:46
    3 Friends in Mallow Places             1289 Family               Finish       38:08 1:35:54

 5. Blue Sulphur Gang                   1:36:41
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Blue Sulphur Gang                     826 Family               Run          19:42   19:42
    2 Blue Sulphur Gang                     824 Family               Canoe        37:13   56:54
    3 Blue Sulphur Gang                     827 Family               Finish       39:48 1:36:41

 6. Faster than we look                 1:38:16
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Faster than we look                   920 masters              Run          23:48   23:48
    2 Faster than we look                   922 masters              Canoe        34:52   58:40
    3 Faster than we look                   921 masters              Finish       39:37 1:38:16

 7. Wonder Twins                        1:38:49
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Wonder Twins                          967 Female               Run          23:40   23:40
    2 Wonder Twins                          966 Female               Canoe        36:13   59:53
    3 Wonder Twins                          966 Female               Finish       38:56 1:38:49

 8. Team Kirk                           1:38:52
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Team Kirk                            1280 Family               Run          25:51   25:51
    2 Team Kirk                            1281 Family               Canoe        34:26 1:00:16
    3 Team Kirk                            1280 Family               Finish       38:37 1:38:52

 9. Applachian Thunder                  1:40:08
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Applachian Thunder                   1110 Male                 Run          24:00   24:00
    2 Applachian Thunder                   1110 Male                 Canoe        39:19 1:03:18
    3 Applachian Thunder                   1110 Male                 Finish       36:50 1:40:08

10. South Branch River Pirates          1:40:35
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 South Branch River Pirates            912 Female               Run          25:03   25:03
    2 South Branch River Pirates            914 Female               Canoe        36:50 1:01:53
    3 South Branch River Pirates            916 Female               Finish       38:42 1:40:35

11. Chally's Follie's                   1:40:36
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Chally's Follie's                    1287 Family               Run          24:48   24:48
    2 Chally's Follie's                    1285 Family               Canoe        39:24 1:04:11
    3 Chally's Follie's                    1285 Family               Finish       36:25 1:40:36

12. RFL                                 1:41:01
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 RFL                                   901 Female               Run          26:45   26:45
    2 RFL                                   902 Female               Canoe        41:01 1:07:45
    3 RFL                                   902 Female               Finish       33:16 1:41:01

13. Ambiguously Speedy Trio             1:41:51
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Ambiguously Speedy Trio               805 Female               Run          25:07   25:07
    2 Ambiguously Speedy Trio               806 Female               Canoe        39:51 1:04:57
    3 Ambiguously Speedy Trio               807 Female               Finish       36:54 1:41:51

14. Bishop and more Bishop              1:41:52
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Bishop and more Bishop               1282 Family               Run          26:30   26:30
    2 Bishop and more Bishop               1283 Family               Canoe        36:03 1:02:32
    3 Bishop and more Bishop               1283 Family               Finish       39:20 1:41:52

15. The River Rogues                    1:41:56
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 The River Rogues                      943 COED                 Run          25:37   25:37
    2 The River Rogues                      942 COED                 Canoe        38:23 1:04:00
    3 The River Rogues                      942 COED                 Finish       37:56 1:41:56

16. Losing R marbles together           1:43:54
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Losing R marbles together             874 masters              Run          23:05   23:05
    2 Losing R marbles together             874 masters              Canoe        44:16 1:07:20
    3 Losing R marbles together             874 masters              Finish       36:35 1:43:54

17. Otter's Pod                         1:44:17
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Otter's Pod                           893 masters              Run          27:39   27:39
    2 Otter's Pod                           895 masters              Canoe         6:53   34:31
    3 Otter's Pod                           895 masters              Finish     1:09:46 1:44:17

18. Booth, Grove, Lehman                1:46:25
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Booth, Grove, Lehman                  829 COED                 Run          21:10   21:10
    2 Booth, Grove, Lehman                  830 COED                 Canoe        23:51   45:00
    3 Booth, Grove, Lehman                  830 COED                 Finish     1:01:25 1:46:25

19. Two Peas in a Pod                   1:47:04
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Two Peas in a Pod                     954 Family               Run          28:05   28:05
    2 Two Peas in a Pod                     954 Family               Canoe        39:29 1:07:34
    3 Two Peas in a Pod                     954 Family               Finish       39:30 1:47:04

20. Webb Law II                         1:47:04
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Webb Law II                           959 COED                 Run          27:14   27:14
    2 Webb Law II                           958 COED                 Canoe        37:19 1:04:33
    3 Webb Law II                           958 COED                 Finish       42:32 1:47:04

21. CryoFix WV                          1:48:09
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 CryoFix WV                            836 Family               Run          25:12   25:12
    2 CryoFix WV                            837 Family               Canoe        35:29 1:00:41
    3 CryoFix WV                            837 Family               Finish       47:29 1:48:09

22. 12:59 er's                          1:48:59
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 12:59 er's                            127 COED                 Run          30:32   30:32
    2 12:59 er's                            136 COED                 Canoe        37:33 1:08:05
    3 12:59 er's                            136 COED                 Finish       40:55 1:48:59

23. Low Expectations                    1:49:01
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Low Expectations                      877 COED                 Run          27:46   27:46
    2 Low Expectations                      876 COED                 Canoe        40:19 1:08:04
    3 Low Expectations                      878 COED                 Finish       40:57 1:49:01

24. Age Before Beauty                   1:49:02
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Age Before Beauty                     149 Family               Run          31:47   31:47
    2 Age Before Beauty                     148 Family               Canoe        42:51 1:14:38
    3 Age Before Beauty                     801 Family               Finish       34:25 1:49:02

25. Llama in the Water                  1:49:11
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Llama in the Water                    873 COED                 Run          28:56   28:56
    2 Llama in the Water                    873 COED                 Canoe        39:07 1:08:03
    3 Llama in the Water                    872 COED                 Finish       41:08 1:49:11

26. One Champion, Bob, and Steve        1:49:35
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 One Champion, Bob, and Steve          892 COED                 Run          22:41   22:41
    2 One Champion, Bob, and Steve          891 COED                 Canoe        37:46 1:00:27
    3 One Champion, Bob, and Steve          890 COED                 Finish       49:09 1:49:35

27. Downstream                          1:50:46
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Downstream                            846 COED                 Run          27:03   27:03
    2 Downstream                            848 COED                 Canoe        35:47 1:02:50
    3 Downstream                            847 COED                 Finish       47:57 1:50:46

28. Webb Law                            1:52:15
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Webb Law                              957 COED                 Run          33:43   33:43
    2 Webb Law                              956 COED                 Canoe        37:56 1:11:38
    3 Webb Law                              956 COED                 Finish       40:37 1:52:15

29. Digital Relativity                  1:52:17
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Digital Relativity                    845 Male                 Run          34:13   34:13
    2 Digital Relativity                    844 Male                 Canoe        36:47 1:11:00
    3 Digital Relativity                    843 Male                 Finish       41:17 1:52:17

30. ATM                                 1:52:34
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 ATM                                   809 Female               Run          24:51   24:51
    2 ATM                                   810 Female               Canoe        40:59 1:05:50
    3 ATM                                   808 Female               Finish       46:45 1:52:34

31. Team Hardy                          1:52:53
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Team Hardy                            924 Family               Run          25:01   25:01
    2 Team Hardy                            925 Family               Canoe        39:22 1:04:22
    3 Team Hardy                            923 Family               Finish       48:32 1:52:53

32. Golden Stars                        1:53:12
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Golden Stars                          871 Male                 Run          25:14   25:14
    2 Golden Stars                          870 Male                 Canoe        40:52 1:06:05
    3 Golden Stars                          870 Male                 Finish       47:08 1:53:12

33. Bayou and the Boys                  1:53:20
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Bayou and the Boys                    813 Male                 Run          22:37   22:37
    2 Bayou and the Boys                    811 Male                 Canoe        42:18 1:04:55
    3 Bayou and the Boys                    812 Male                 Finish       48:26 1:53:20

34. Fat Kids Chasing an Ice Cream Truck 1:53:26
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Fat Kids Chasing an Ice Cream Truck   854 COED                 Run          25:04   25:04
    2 Fat Kids Chasing an Ice Cream Truck   854 COED                 Canoe        41:55 1:06:59
    3 Fat Kids Chasing an Ice Cream Truck   855 COED                 Finish       46:27 1:53:26

35. Fat Tire Cycle Crew                 1:53:55
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Fat Tire Cycle Crew                   860 Family               Run          26:57   26:57
    2 Fat Tire Cycle Crew                   858 Family               Canoe        41:55 1:08:51
    3 Fat Tire Cycle Crew                   857 Family               Finish       45:05 1:53:55

36. Ro Bo Frey                          1:57:33
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Ro Bo Frey                            905 COED                 Run          32:34   32:34
    2 Ro Bo Frey                            903 COED                 Canoe        40:53 1:13:27
    3 Ro Bo Frey                            903 COED                 Finish       44:07 1:57:33

37. Slippery Slaveys                    1:58:04
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Slippery Slaveys                      910 Family               Run          28:40   28:40
    2 Slippery Slaveys                      911 Family               Canoe        43:10 1:11:50
    3 Slippery Slaveys                      911 Family               Finish       46:15 1:58:04

38. Black Ocean Beaver                  1:58:49
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Black Ocean Beaver                    815 COED                 Run          36:22   36:22
    2 Black Ocean Beaver                    816 COED                 Canoe        44:58 1:21:19
    3 Black Ocean Beaver                    814 COED                 Finish       37:31 1:58:49

39. Princesses and the Cassell          1:58:56
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Princesses and the Cassell            899 Family               Run          33:06   33:06
    2 Princesses and the Cassell            899 Family               Canoe        39:32 1:12:37
    3 Princesses and the Cassell            899 Family               Finish       46:20 1:58:56

40. Earth Wind and Fire                 1:59:34
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Earth Wind and Fire                   850 COED                 Run          33:05   33:05
    2 Earth Wind and Fire                   850 COED                 Canoe        42:40 1:15:45
    3 Earth Wind and Fire                   849 COED                 Finish       43:50 1:59:34

41. Zimapolites                         2:00:03
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Zimapolites                           970 COED                 Run          28:20   28:20
    2 Zimapolites                           969 COED                 Canoe        43:33 1:11:53
    3 Zimapolites                           969 COED                 Finish       48:11 2:00:03

42. Plymale Branch Racing               2:00:45
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Plymale Branch Racing                 896 masters              Run          35:21   35:21
    2 Plymale Branch Racing                 897 masters              Canoe        39:18 1:14:38
    3 Plymale Branch Racing                 897 masters              Finish       46:07 2:00:45

43. Age is Just a Number                2:01:11
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Age is Just a Number                  802 COED                 Run          26:27   26:27
    2 Age is Just a Number                  803 COED                 Canoe        46:57 1:13:24
    3 Age is Just a Number                  804 COED                 Finish       47:47 2:01:11

44. Captain J's                         2:01:25
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Captain J's                           834 Male                 Run          22:58   22:58
    2 Captain J's                           833 Male                 Canoe        42:54 1:05:51
    3 Captain J's                           835 Male                 Finish       55:35 2:01:25

45. Trail Slayers                       2:01:31
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Trail Slayers                         948 masters              Run          25:02   25:02
    2 Trail Slayers                         948 masters              Canoe        49:26 1:14:28
    3 Trail Slayers                         948 masters              Finish       47:03 2:01:31

46. Team Onepake                        2:03:01
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Team Onepake                          929 Male                 Run          30:34   30:34
    2 Team Onepake                          928 Male                 Canoe        45:36 1:16:09
    3 Team Onepake                          928 Male                 Finish       46:52 2:03:01

47. Black Valentine                     2:03:10
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Black Valentine                       818 COED                 Run          27:45   27:45
    2 Black Valentine                       817 COED                 Canoe        51:12 1:18:57
    3 Black Valentine                       819 COED                 Finish       44:14 2:03:10

48. The Grove                           2:03:59
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 The Grove                             936 Male                 Run          23:29   23:29
    2 The Grove                             937 Male                 Canoe        44:05 1:07:33
    3 The Grove                             938 Male                 Finish       56:27 2:03:59

49. Moog Motioneers                     2:04:08
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Moog Motioneers                       883 COED                 Run          29:35   29:35
    2 Moog Motioneers                       883 COED                 Canoe        44:49 1:14:23
    3 Moog Motioneers                       882 COED                 Finish       49:45 2:04:08

50. Westssippi                          2:04:34
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Westssippi                            960 COED                 Run          29:23   29:23
    2 Westssippi                            960 COED                 Canoe        43:45 1:13:07
    3 Westssippi                            961 COED                 Finish       51:27 2:04:34

51. Team Nabers-Lilly                   2:05:55
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Team Nabers-Lilly                     927 Female               Run          35:12   35:12
    2 Team Nabers-Lilly                     927 Female               Canoe        44:52 1:20:04
    3 Team Nabers-Lilly                     926 Female               Finish       45:52 2:05:55

52. Die tri-ing                         2:07:53
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Die tri-ing                           840 Female               Run          30:34   30:34
    2 Die tri-ing                           841 Female               Canoe        35:08 1:05:41
    3 Die tri-ing                           841 Female               Finish     1:02:12 2:07:53

53. Freestate Ramblers                  2:09:08
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Freestate Ramblers                    866 COED                 Run          30:52   30:52
    2 Freestate Ramblers                    865 COED                 Canoe        45:42 1:16:34
    3 Freestate Ramblers                    867 COED                 Finish       52:35 2:09:08

54. BW2                                 2:09:15
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 BW2                                   831 Family               Run          29:44   29:44
    2 BW2                                   831 Family               Canoe        42:53 1:12:36
    3 BW2                                   831 Family               Finish       56:39 2:09:15

55. MMK                                 2:12:47
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 MMK                                   880 Female               Run          35:13   35:13
    2 MMK                                   881 Female               Canoe        43:30 1:18:42
    3 MMK                                   879 Female               Finish       54:05 2:12:47

56. Go! Go! Go!                         2:15:38
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Go! Go! Go!                          1255 COED                 Run          37:02   37:02
    2 Go! Go! Go!                          1256 COED                 Canoe        48:12 1:25:14
    3 Go! Go! Go!                          1256 COED                 Finish       50:25 2:15:38

57. Salt Life WV                        2:17:19
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Salt Life WV                          907 COED                 Run          37:47   37:47
    2 Salt Life WV                          908 COED                 Canoe                     
    3 Salt Life WV                          906 COED                 Finish     2:33:26 2:17:19

58. Not Fast, just Furious              2:22:40
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Not Fast, just Furious                885 Family               Run          33:20   33:20
    2 Not Fast, just Furious                886 Family               Canoe        42:54 1:16:13
    3 Not Fast, just Furious                886 Family               Finish     1:06:27 2:22:40

59. Win or Booze                        2:27:00
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Win or Booze                          965 COED                 Run          36:22   36:22
    2 Win or Booze                          963 COED                 Canoe        44:01 1:20:22
    3 Win or Booze                          964 COED                 Finish     1:06:39 2:27:00

60. The Keaton Girls                    2:28:25
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 The Keaton Girls                      940 Family               Run          36:40   36:40
    2 The Keaton Girls                      939 Family               Canoe        44:07 1:20:46
    3 The Keaton Girls                      941 Family               Finish     1:07:39 2:28:25

61. #TeamOneRun                         2:34:27
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 #TeamOneRun                           125 Female               Run          40:31   40:31
    2 #TeamOneRun                           118 Female               Canoe        51:00 1:31:30
    3 #TeamOneRun                           103 Female               Finish     1:02:57 2:34:27

62. Off Your Rockers                    2:39:18
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Off Your Rockers                      889 Senior               Run          29:08   29:08
    2 Off Your Rockers                      887 Senior               Canoe        45:53 1:15:01
    3 Off Your Rockers                      888 Senior               Finish     1:24:18 2:39:18

63. TTR                                 2:41:33
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 TTR                                   950 Family               Run          38:08   38:08
    2 TTR                                   951 Family               Canoe        20:40   58:47
    3 TTR                                   951 Family               Finish     1:42:47 2:41:33

64. Firecrackers                        2:45:00
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Firecrackers                          861 Family               Run          34:13   34:13
    2 Firecrackers                          862 Family               Canoe        46:53 1:21:05
    3 Firecrackers                          862 Family               Finish     1:23:55 2:45:00

65. The Wimpy Wiants                    2:45:48
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 The Wimpy Wiants                      945 Family               Run          43:03   43:03
    2 The Wimpy Wiants                      947 Family               Canoe        44:44 1:27:47
    3 The Wimpy Wiants                      945 Family               Finish     1:18:01 2:45:48

66. Go, Minners. Go!                    2:52:09
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Go, Minners. Go!                      868 Family               Run          37:49   37:49
    2 Go, Minners. Go!                      868 Family               Canoe        56:39 1:34:28
    3 Go, Minners. Go!                      868 Family               Finish     1:17:42 2:52:09

67. Take The L                          2:56:34
      Team Name                           NO.   Team Category        Event        Split Time
    1 Take The L                           1273 youth                Run          48:27   48:27
    2 Take The L                           1274 youth                Canoe        52:19 1:40:45
    3 Take The L                           1274 youth                Finish     1:15:50 2:56:34

 
						
						
						
						
						
						
						
					

Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!