Raleigh Co. Middle School Meet - Performance List


Show All Results
Licensed to WVSSAC - 8                  HY-TEK's Meet Manager 5/9/2016 11:13 AM
                            Raleigh Co. - 5/9/2016                             
                           Middle School Track Meet                            
                          Woodrow Wilson High School                           
                               Performance List                                
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Norman, Emma                     Beckley-Stratton      13.48 
  2  Sorrells, Ennessey               Beckley-Stratton      13.59 
  3  Wright, Kayla                    Beckley-Stratton      13.50 
Independence
  1  Blankenship, Destiny             Independence          14.68 
  2  Sauls, Sara                      Independence          15.15 
  3  Suddreth, Emily                  Independence          15.57 
Park Middle School
  1  Cole, Brooke                     PARK                  14.40 
  2  Rector, Sydney                   PARK                  14.50 
  3  Scott, Indyia                    PARK                  14.20 
Shady
  1  Armentrout, Ayrella              Shady                 15.20 
  2  Coughenour, Kaela                Shady                    NT 
  3  Lawson, Hannah                   Shady                 14.80 
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Belden, Emelia                   Beckley-Stratton    1:26.10 
  2  Breeden, Gillian                 Beckley-Stratton    1:28.00 
  3  Ferguson, Presley                Beckley-Stratton    1:14.01 
Independence
  1  Mitchem, Maddy                   Independence             NT 
  2  White, Randi                     Independence        1:19.00 
  3  White, Trista                    Independence        1:20.00 
Park Middle School
  1  Lilly, Faylin                    PARK                1:07.30 
  2  Ragland, Logan                   PARK                1:10.20 
  3  Ward, Katherine                  PARK                1:05.80 
Shady
  1  Adkins, Riley                    Shady               1:12.00 
  2  Meadows, Makayla                 Shady               1:11.00 
  3  Stevens, Emily                   Shady               1:09.74 
 
Event 21  Girls 200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Daniel, Mallory                  Beckley-Stratton      30.20 
  2  Skaggs, Kaylea                   Beckley-Stratton      31.80 
  3  Sorrells, Ennessey               Beckley-Stratton      30.75 
Independence
  1  Adams, Sara                      Independence          31.18 
  2  Blankenship, Destiny             Independence          30.65 
  3  White, Randi                     Independence          36.11 
Park Middle School
  1  Lilly, Faylin                    PARK                  29.40 
  2  Ragland, Logan                   PARK                  30.20 
  3  Scott, Indyia                    PARK                  27.80 
Shady
  1  Brown, Madison                   Shady                 31.50 
  2  Coughenour, Kaela                Shady                 32.00 
  3  Stevens, Emily                   Shady                 30.26 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Martin, Emily                    Beckley-Stratton    2:32.00 
  2  Miller, Isabella                 Beckley-Stratton    2:35.00 
  3  Sarrett, Madeline                Beckley-Stratton    2:30.50 
Independence
  1  Meadows, Hope                    Independence             NT 
  2  Priddy, Catey                    Independence             NT 
  3  Stack, Emily                     Independence             NT 
Park Middle School
  1  Holliday, Juliana                PARK                3:06.00 
  2  Humphrey, Alex                   PARK                2:42.00 
  3  Ragland, Logan                   PARK                2:54.00 
Shady
  1  Clark, Alexis                    Shady                    NT 
  2  Meadows, Makayla                 Shady               2:47.00 
  3  Turman, Mattea                   Shady                    NT 
 
Event 13  Girls 1600 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Sarrett, Madeline                Beckley-Stratton    6:31.00 
  2  Tombs, Angel                     Beckley-Stratton    6:50.00 
  3  Withrow, Elly                    Beckley-Stratton    6:40.00 
Independence
  1  Miller, Lillian                  Independence             NT 
Park Middle School
  1  Holliday, Caroline               PARK                6:56.10 
  2  Humphrey, Alex                   PARK                6:11.00 
Shady
  1  Clark, Alexis                    Shady                    NT 
  2  Persinger, Lauren                Shady                    NT 
 
Event 1  Girls 3200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Mitchell, Delaney                Beckley-Stratton   19:51.00 
  2  Tombs, Angel                     Beckley-Stratton   20:45.00 
Park Middle School
  1  Humphrey, Alex                   PARK                     NT 
Shady
  1  Lopez, Samantha                  Shady                    NT 
  2  Persinger, Lauren                Shady                    NT 
 
Event 9  Girls 75 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Elswick, Andrea                  Beckley-Stratton      16.04 
  2  Hooper, Cayla                    Beckley-Stratton      15.00 
  3  Hughes, Kaylee                   Beckley-Stratton      14.71 
Park Middle School
  1  Burks, Aiyana                    PARK                  13.70 
  2  Ragland, Olivia                  PARK                  15.30 
  3  Ziolkowski, Olivia               PARK                  15.90 
Shady
  1  Armentrout, Ayrella              Shady                 15.20 
  2  Burgess, Madison                 Shady                 15.10 
  3  Laugh, Caelyn                    Shady                 13.68 
 
Event 15  Girls 200 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Elswick, Andrea                  Beckley-Stratton      39.40 
  2  Hooper, Cayla                    Beckley-Stratton      42.67 
  3  Wright, Kayla                    Beckley-Stratton      36.95 
Independence
  1  Honaker, Chloe                   Independence          37.63 
  2  Miller, Lillian                  Independence          41.43 
Park Middle School
  1  Ragland, Olivia                  PARK                  38.15 
Shady
  1  Burgess, Madison                 Shady                    NT 
  2  Craddock, Chloe                  Shady                 37.44 
  3  Laugh, Caelyn                    Shady                 35.09 
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Beckley-Stratton  'A'                                  55.90 
     1) Lilley, Jordan                  2) Norman, Emma                   
     3) Daniel, Mallory                 4) Sorrells, Ennessey             
Independence
  1  Independence  'A'                                    1:01.00 
     1) Acord, Bella                    2) Sauls, Sara                    
     3) White, Trista                   4) Suddreth, Emily                
Park Middle School
  1  Park Middle School  'A'                                58.22 
     1) Cole, Brooke                    2) Merchant, Paige                
     3) Cole, Hannah                    4) Scott, Indyia                  
Shady
  1  Shady  'A'                                           1:01.00 
 
Event 11  Girls 4x200 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Beckley-Stratton  'A'                                2:03.20 
     1) Skaggs, Kaylea                  2) Lilley, Jordan                 
     3) Daniel, Mallory                 4) Norman, Emma                   
Independence
  1  Independence  'A'                                    2:10.00 
     1) Adams, Sara                     2) Honaker, Chloe                 
     3) Suddreth, Emily                 4) Blankenship, Destiny           
Park Middle School
  1  Park Middle School  'A'                              2:03.80 
     1) Wooton, Abby                    2) Cole, Hannah                   
     3) Wilson, Morgan                  4) Beaulieu, Sierra               
Shady
  1  Shady  'A'                                           2:00.00 
 
Event 25  Girls 4x400 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Beckley-Stratton  'A'                                5:20.00 
     1) Breeden, Gillian                2) Belden, Emelia                 
     3) Martin, Emily                   4) Ferguson, Presley              
Independence
  1  Independence  'A'                                    5:29.00 
     1) Mitchem, Maddy                  2) Meadows, Hope                  
     3) Acord, Bella                    4) Adams, Sara                    
Park Middle School
  1  Park Middle School  'A'                              4:48.00 
     1) Lilly, Faylin                   2) Wooton, Abby                   
     3) Summers, Daisha                 4) Ward, Katherine                
Shady
  1  Shady  'A'                                                NT 
 
Event 5  Girls 4x800 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Beckley-Stratton  'A'                               13:09.50 
     1) Tombs, Angel                    2) Martin, Emily                  
     3) Gilson, Eliana                  4) Sarrett, Madeline              
Independence
  1  Independence  'A'                                   13:17.00 
     1) Acord, Bella                    2) Priddy, Catey                  
     3) Honaker, Chloe                  4) Stack, Emily                   
Park Middle School
  1  Park Middle School  'A'                             11:56.80 
     1) Holliday, Caroline              2) Williams, Senthea              
     3) Holliday, Juliana               4) Cornett, Katelyn               
Shady
  1  Shady  'A'                                                NT 
 
Event 23  Girls 4x60 Meter Shuttle Hurdle Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Beckley-Stratton  'A'                                  41.75 
     1) Hooper, Cayla                   2) Elswick, Andrea                
     3) Hughes, Kaylee                  4) Wright, Kayla                  
Park Middle School
  1  Park Middle School  'A'                                46.20 
     1) Ziolkowski, Olivia              2) Ragland, Olivia                
     3) Cole, Brooke                    4) Burks, Aiyana                  
Shady
  1  Shady  'A'                                             41.30 
 
Event 27  Girls High Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Elswick, Andrea                  Beckley-Stratton    4-00.00 
  2  Lilley, Jordan                   Beckley-Stratton    4-04.00 
  3  Wright, Kayla                    Beckley-Stratton    4-06.00 
Independence
  1  Blankenship, Destiny             Independence             NH 
Park Middle School
  1  Asbury, Aleigha                  PARK                     NH 
Shady
  1  Burgess, Madison                 Shady                    NH 
  2  Stevens, Emily                   Shady                    NH 
  3  Turman, Mattea                   Shady                    NH 
 
Event 31  Girls Long Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Lilley, Jordan                   Beckley-Stratton   14-02.00 
  2  Sorrells, Ennessey               Beckley-Stratton   12-07.00 
Independence
  1  Acord, Bella                     Independence             ND 
  2  Adams, Sara                      Independence             ND 
  3  Suddreth, Emily                  Independence             ND 
Park Middle School
  1  Beaulieu, Sierra                 PARK                     ND 
  2  Cochran, Reagan                  PARK                     ND 
  3  Ragland, Logan                   PARK                     ND 
Shady
  1  Armentrout, Ayrella              Shady                    ND 
  2  Laugh, Caelyn                    Shady                    ND 
  3  Lawson, Hannah                   Shady                    ND 
 
Event 33  Girls Shot Put Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Campbell, Katlyn                 Beckley-Stratton   20-00.00 
  2  Cox, Laila                       Beckley-Stratton   21-04.00 
  3  Manns, Aaliyah                   Beckley-Stratton   28-09.00 
Independence
  1  Coulter, Brittany                Independence             ND 
Independence B
  1  Blevins, Shannon                 Independence B           ND 
  2  Thomas, Bethany                  Independence B           ND 
Park Middle School
  1  Allen, Emily                     PARK                     ND 
  2  Coulter, Morgan                  PARK                     ND 
  3  Persinger, Makayla               PARK                     ND 
Shady
  1  Herron, Autumn                   Shady                    ND 
  2  Herron, Brooklyn                 Shady                    ND 
  3  Lipford, Brooke                  Shady                    ND 
 
Event 35  Girls Discus Throw Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Beckley-Stratton
  1  Cox, Laila                       Beckley-Stratton      40-00 
  2  Head, Alexa                      Beckley-Stratton      40-01 
  3  Manns, Aaliyah                   Beckley-Stratton      44-05 
Independence
  1  Coulter, Brittany                Independence             ND 
Independence B
  1  Blevins, Shannon                 Independence B           ND 
  2  Thomas, Bethany                  Independence B           ND 
Park Middle School
  1  Allen, Emily                     PARK                     ND 
  2  Branham, Maddy                   PARK                     ND 
  3  Smith, Te'hya                    PARK                     ND 
Shady
  1  Herron, Autumn                   Shady                    ND 
  2  Herron, Brooklyn                 Shady                    ND 
  3  Lipford, Brooke                  Shady                    ND 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  lee, martay                      Beckley Stratton      11.90 
  2  mcdowell, mykel                  Beckley Stratton      12.70 
  3  shehan, aiden                    Beckley Stratton      12.40 
Independence
  1  Clouse, Dylan                    Independence          12.87 
  2  James, Justin                    Independence             NT 
  3  Kessler, Denzel                  Independence          12.79 
Park Middle School
  1  Chapman, Dane                    PARK                  13.10 
  2  Chapman, Haven                   PARK                  12.90 
  3  Lee, Lamont                      PARK                  14.50 
Shady
  1  Valentine, Isaiah                Shady                 12.01 
  2  Villaneve, Michael               Shady                 14.40 
Trap Hill
  1  Beck, Pastin                     Trap Hill             15.63 
  2  Davidson, Dallas                 Trap Hill             14.20 
  3  Lambert, Hunter                  Trap Hill             13.70 
 
Event 4  Boys 400 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  cadle, mike                      Beckley Stratton      59.30 
  2  imbing, luke                     Beckley Stratton    1:09.00 
Independence
  1  Brooks, David                    Independence        1:14.07 
  2  Fleenor, Cody                    Independence        1:05.00 
  3  Warden, Nate                     Independence        1:05.92 
Park Middle School
  1  Austin, Caleb                    PARK                1:05.00 
  2  Chapman, Haven                   PARK                  58.00 
  3  Weaver, Zach                     PARK                  58.00 
Shady
  1  Harper, Braden                   Shady               1:12.00 
  2  Massey, Austin                   Shady                 57.10 
  3  Meadows, Colton                  Shady               1:02.00 
Trap Hill
  1  Davidson, Dallas                 Trap Hill           1:08.00 
  2  Lucas, Paul                      Trap Hill           1:14.00 
  3  Stoots, Billy                    Trap Hill           1:14.00 
 
Event 22  Boys 200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  creasy, hezekyiah                Beckley Stratton      28.90 
  2  imbing, luke                     Beckley Stratton      29.30 
  3  lee, martay                      Beckley Stratton      25.80 
Independence
  1  Black, Kalob                     Independence          32.72 
  2  Brooks, David                    Independence          34.00 
  3  Mellen, Darrin                   Independence          33.53 
Park Middle School
  1  Chapman, Dane                    PARK                  28.00 
  2  Chapman, Haven                   PARK                  27.50 
  3  Edwards, Elijah                  PARK                  28.50 
Shady
  1  Massey, Austin                   Shady                 25.20 
  2  Valentine, Isaiah                Shady                 24.50 
Trap Hill
  1  Gordon, Nathan                   Trap Hill             29.00 
  2  Panossian, Dominic               Trap Hill             35.00 
  3  Vest, Tanner                     Trap Hill             38.00 
 
Event 20  Boys 800 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  gilson, simeon                   Beckley Stratton    2:38.00 
  2  stevens, jonah                   Beckley Stratton    2:11.20 
  3  washington, jordan               Beckley Stratton    2:37.00 
Independence
  1  Black, Kalob                     Independence        2:59.97 
  2  Mellen, Darrin                   Independence        3:02.06 
  3  Smith, Danny                     Independence        3:04.48 
Park Middle School
  1  Austin, Caleb                    PARK                2:35.00 
  2  Hill, Noah                       PARK                2:30.00 
  3  Weaver, Zach                     PARK                2:20.00 
Shady
  1  Tate, Tristan                    Shady                    NT 
  2  Testerman, Colton                Shady                    NT 
Trap Hill
  1  Panossian, Dominic               Trap Hill           4:30.00 
  2  Vest, Tanner                     Trap Hill           5:00.00 
  3  Wells, Owen                      Trap Hill           2:40.00 
 
Event 14  Boys 1600 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  gilson, simeon                   Beckley Stratton    6:08.00 
  2  howland, lance                   Beckley Stratton    5:35.00 
  3  stevens, jonah                   Beckley Stratton    5:09.00 
Independence
  1  Smith, Danny                     Independence             NT 
Park Middle School
  1  Bare, Colton                     PARK                     NT 
  2  Owens, James                     PARK                     NT 
  3  Ricottilli, Skylar               PARK                     NT 
Shady
  1  Tate, Tristan                    Shady                    NT 
  2  Taylor, Kayden                   Shady                    NT 
 
Event 2  Boys 3200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  pomeroy, ian                     Beckley Stratton   13:41.00 
  2  ray, kolton                      Beckley Stratton   13:20.00 
  3  stevens, jonah                   Beckley Stratton   12:01.00 
Park Middle School
  1  Hill, Noah                       PARK                     NT 
  2  Ricottilli, Skylar               PARK                     NT 
Shady
  1  Taylor, Kayden                   Shady                    NT 
 
Event 10  Boys 75 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  creasy, hezekyiah                Beckley Stratton      14.90 
  2  harville, jacobe                 Beckley Stratton      13.10 
  3  sheheem, nelson                  Beckley Stratton      14.10 
Park Middle School
  1  Burnette, Antwon                 PARK                  14.50 
  2  Cook, Keynan                     PARK                  15.90 
  3  Stuart-Velez, Julius             PARK                  13.50 
Shady
  1  Begovich, Ethan                  Shady                    NT 
 
Event 16  Boys 200 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  schwitzerlette, john             Beckley Stratton      31.30 
  2  shehan, aiden                    Beckley Stratton      30.06 
  3  williams, kaden                  Beckley Stratton      31.20 
Independence
  1  Brooks, David                    Independence          38.94 
Park Middle School
  1  Stuart-Velez, Julius             PARK                  31.00 
  2  Weaver, Zach                     PARK                  29.70 
Shady
  1  Begovich, Ethan                  Shady                    NT 
  2  Heller, Jacob                    Shady                 29.00 
  3  Monet, Cole                      Shady                 28.00 
Trap Hill
  1  Chapman, Dylan                   Trap Hill             37.71 
  2  Gordon, Nathan                   Trap Hill             34.60 
  3  Stoots, Billy                    Trap Hill             36.90 
 
Event 18  Boys 4x100 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  Beckley Stratton  'A'                                  51.30 
     1) lee, martay                     2) mcdowell, mykel                
     3) williams, kaden                 4) shehan, aiden                  
Independence
  1  Independence  'A'                                      52.06 
     1) Fleenor, Cody                   2) Warden, Nate                   
     3) Clouse, Dylan                   4) Kessler, Denzel                
Park Middle School
  1  Park Middle School  'A'                                55.00 
     1) Cornett, Tyler                  2) Cook, Keynan                   
     3) Smallwood, Kaden                4) Edwards, Elijah                
Shady
  1  Shady  'A'                                           1:03.00 
Trap Hill
  1  Trap Hill  'A'                                         55.80 
     1) Wells, Owen                     2) Lambert, Hunter                
     3) Baldwin, Jared                  4) Stoots, Davy                   
 
Event 12  Boys 4x200 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  Beckley Stratton  'A'                                1:44.90 
     1) cadle, mike                     2) mcdowell, mykel                
     3) imbing, luke                    4) williams, kaden                
Independence
  1  Independence  'A'                                    1:56.00 
     1) Warden, Nate                    2) Fleenor, Cody                  
     3) Kessler, Denzel                 4) Clouse, Dylan                  
Park Middle School
  1  Park Middle School  'A'                              1:54.00 
     1) Austin, Caleb                   2) Burnette, Antwon               
     3) Edwards, Elijah                 4) Smallwood, Kaden               
Shady
  1  Shady  'A'                                           1:44.00 
Trap Hill
  1  Trap Hill  'A'                                       1:55.00 
     1) Wells, Owen                     2) Lambert, Hunter                
     3) Baldwin, Jared                  4) Stoots, Davy                   
 
Event 26  Boys 4x400 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  Beckley Stratton  'A'                                     NT 
     1) pomeroy, ian                    2) gilson, simeon                 
     3) washington, jordan              4) cadle, mike                    
Independence
  1  Independence  'A'                                    5:18.00 
     1) Testement, Kevin                2) James, Justin                  
     3) Black, Kalob                    4) Mellen, Darrin                 
Park Middle School
  1  Park Middle School  'A'                              4:30.00 
     1) Hill, Noah                      2) Cornett, Tyler                 
     3) Graham, Rodney                  4) Ramsey, Nathan                 
Shady
  1  Shady  'A'                                           4:54.00 
Trap Hill
  1  Trap Hill  'A'                                            NT 
     1) Beck, Pastin                    2) Lucas, Paul                    
     3) Lester, Daniel                  4) Doddrill, Logan                
 
Event 6  Boys 4x800 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  Beckley Stratton  'A'                               10:33.00 
     1) washington, jordan              2) schwitzerlette, john           
     3) howland, lance                  4) ray, kolton                    
Independence
  1  Independence  'A'                                   11:54.00 
     1) Mellen, Darrin                  2) Smith, Danny                   
     3) Testement, Kevin                4) James, Justin                  
Park Middle School
  1  Park Middle School  'A'                             10:30.00 
     1) Bare, Colton                    2) Graham, Rodney                 
     3) Ramsey, Nathan                  4) Ricottilli, Skylar             
Shady
  1  Shady  'A'                                          11:19.00 
 
Event 24  Boys 4x60 Meter Shuttle Hurdle Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  Beckley Stratton  'A'                                  37.40 
     1) schwitzerlette, john            2) harville, jacobe               
     3) creasy, hezekyiah               4) sheheem, nelson                
Park Middle School
  1  Park Middle School  'A'                                43.00 
     1) Burnette, Antwon                2) Cook, Keynan                   
     3) Cornett, Tyler                  4) Stuart-Velez, Julius           
Shady
  1  Shady  'A'                                             41.40 
Trap Hill
  1  Trap Hill  'A'                                            NT 
     1) Daniel, Solomon                 2) Panossian, Dominic             
     3) Workman, Dustin                 4) Chapman, Dylan                 
 
Event 28  Boys High Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  cadle, mike                      Beckley Stratton         NH 
  2  harville, jacobe                 Beckley Stratton         NH 
  3  mcdowell, mykel                  Beckley Stratton         NH 
Independence
  1  Clouse, Dylan                    Independence             NH 
  2  Warden, Nate                     Independence             NH 
Park Middle School
  1  Burnette, Antwon                 PARK                     NH 
  2  Cornett, Tyler                   PARK                     NH 
  3  Owens, James                     PARK                     NH 
Shady
  1  Massey, Austin                   Shady                    NH 
  2  Miller, Michael                  Shady                    NH 
  3  Testerman, Colton                Shady                    NH 
Trap Hill
  1  Davidson, Dallas                 Trap Hill                NH 
  2  Lambert, Hunter                  Trap Hill                NH 
 
Event 32  Boys Long Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  lee, martay                      Beckley Stratton         ND 
  2  sheheem, nelson                  Beckley Stratton         ND 
  3  stevens, jonah                   Beckley Stratton         ND 
Independence
  1  Fleenor, Cody                    Independence             ND 
  2  Kessler, Denzel                  Independence             ND 
Park Middle School
  1  Cook, Keynan                     PARK                     ND 
  2  Stuart-Velez, Julius             PARK                     ND 
  3  Weaver, Zach                     PARK                     ND 
Shady
  1  Heller, Jacob                    Shady                    ND 
  2  Monet, Cole                      Shady                    ND 
  3  Valentine, Isaiah                Shady                    ND 
Trap Hill
  1  Beck, Pastin                     Trap Hill                ND 
  2  Stoots, Billy                    Trap Hill                ND 
  3  Wells, Owen                      Trap Hill                ND 
 
Event 34  Boys Shot Put Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  groves, seanm                    Beckley Stratton         ND 
  2  pomeroy, ian                     Beckley Stratton         ND 
  3  shehan, aiden                    Beckley Stratton         ND 
Independence
  1  Guy, Marcell                     Independence             ND 
  2  Isom, Hunter                     Independence             ND 
  3  Trottor, Jo Jo                   Independence             ND 
Park Middle School
  1  Brown, Seth                      PARK                     ND 
  2  Harrah, Aiden                    PARK                     ND 
  3  Hockett, Caleb                   PARK                     ND 
Shady
  1  Hatfield, Noah                   Shady                    ND 
  2  Tate, Tristan                    Shady                    ND 
Trap Hill
  1  Baldwin, Jared                   Trap Hill                ND 
  2  Richmond, William                Trap Hill                ND 
  3  Vance, Devin                     Trap Hill                ND 
 
Event 36  Boys Discus Throw Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Beckley Stratton 
  1  groves, seanm                    Beckley Stratton         ND 
  2  pomeroy, ian                     Beckley Stratton         ND 
  3  richmond, lance                  Beckley Stratton         ND 
Independence
  1  Guy, Marcell                     Independence             ND 
  2  Isom, Hunter                     Independence             ND 
  3  Trottor, Jo Jo                   Independence             ND 
Park Middle School
  1  Brown, Seth                      PARK                     ND 
  2  Chapman, Haven                   PARK                     ND 
  3  Hockett, Caleb                   PARK                     ND 
Shady
  1  Begovich, Ethan                  Shady                    ND 
  2  Hatfield, Noah                   Shady                    ND 
  3  Tate, Tristan                    Shady                    ND 
Trap Hill
  1  Baldwin, Jared                   Trap Hill                ND 
  2  Richmond, William                Trap Hill                ND 
  3  Vance, Devin                     Trap Hill                ND  
						
						
						
						
						
						
						
					

Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!