MVAC Conference Championship Inv - Performance List


Show All Results
Licensed to WVSSAC - 8                  HY-TEK's Meet Manager 5/6/2016 06:53 AM
                         MVAC Championship - 5/6/2016                          
                                  Track Meet                                   
                             Winfield High School                              
                               Performance List                                
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Long, Alyson                     Hurricane             13.35 
  2  Russell, ZZ                      Hurricane             13.25 
Logan
  1  Finley, Madison                  Logan                 16.90 
  2  McGraw, Sydney                   Logan                 16.40 
POINT PLEASANT
  1  Plants, Klarissa                 Point Pleasant        15.22 
  2  Saunders, Sami                   Point Pleasant        14.46 
Ravenswood
  1  Throneberry, Jilliann            Ravenswood            13.30 
  2  Wolfe, Kinsey                    Ravenswood            20.00 
Ripley
  1  Crist, Desirae                   Ripley                14.02 
Winfield
  1  Pongsugree, Hallie               Winfield              13.82 
  2  Wallace, Molly                   Winfield              13.36 
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Long, Alyson                     Hurricane           1:04.44 
  2  Ray, Danielle                    Hurricane           1:00.29 
Logan
  1  Adkins, Kelsee                   Logan               1:17.98 
  2  Stapleton, Ella                  Logan               1:22.99 
POINT PLEASANT
  1  Silva-Toney, Jalisa              Point Pleasant      1:18.00 
  2  Tatterson, Taylor                Point Pleasant      1:15.00 
Ravenswood
  1  Damron, Belle                    Ravenswood          1:15.00 
Ripley
  1  Crist, Desirae                   Ripley              1:06.23 
  2  Stewart, Beondra                 Ripley              1:12.36 
Winfield
  1  Hudson, Emily                    Winfield            1:04.80 
  2  Hudson, Lauren                   Winfield            1:06.47 
 
Event 21  Girls 200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Long, Alyson                     Hurricane             28.35 
  2  Ray, Danielle                    Hurricane             27.65 
Logan
  1  Diamond, Hope                    Logan                 35.16 
  2  Elkins, Summer                   Logan                 36.39 
POINT PLEASANT
  1  Saunders, Sami                   Point Pleasant        30.46 
  2  Wray, Lexee                      Point Pleasant        32.66 
Ravenswood
  1  Weekley, Emma                    Ravenswood            29.00 
Winfield
  1  Jordan, Kalea                    Winfield              28.20 
  2  Wallace, Molly                   Winfield              27.90 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hart, Isabella                   Hurricane           2:38.55 
  2  Ray, Danielle                    Hurricane           2:30.45 
Logan
  1  Burton, Allie                    Logan               3:38.75 
  2  Mahone, Rebekah                  Logan               3:24.88 
POINT PLEASANT
  1  Andrick, Ellie                   Point Pleasant      2:44.00 
  2  Hughs, Kady                      Point Pleasant      2:44.00 
Ravenswood
  1  Damron, Belle                    Ravenswood          3:05.00 
Ripley
  1  Casto, Jadyn                     Ripley              2:45.56 
  2  Fisher, Tori                     Ripley              2:43.23 
Winfield
  1  Doss, Kierstyn                   Winfield            2:36.75 
  2  Jordan, Kalea                    Winfield            2:35.17 
 
Event 13  Girls 1600 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Bora, Asha                       Hurricane           5:50.35 
  2  McPherson, Brogan                Hurricane           5:55.45 
Logan
  1  McGraw, Sydney                   Logan                    NT 
POINT PLEASANT
  1  Andrick, Ellie                   Point Pleasant      5:45.00 
  2  Tatterson, Taylor                Point Pleasant      6:30.00 
Ripley
  1  Fisher, Tori                     Ripley              5:56.23 
  2  Stephens, Aubrey                 Ripley              6:03.23 
Winfield
  1  Fronaphel, Peyton                Winfield            5:46.07 
  2  Roberts, Alana                   Winfield            5:49.29 
 
Event 1  Girls 3200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Bora, Asha                       Hurricane          12:24.55 
  2  Sergent, Lexi                    Hurricane          12:55.65 
POINT PLEASANT
  1  Miller, Morgan                   Point Pleasant           NT 
  2  Miller, MorganR                  Point Pleasant     14:26.00 
Ripley
  1  Casto, Jadyn                     Ripley             13:03.23 
  2  Harper, Laney                    Ripley             13:01.12 
Winfield
  1  Doss, Kierstyn                   Winfield           12:45.56 
  2  Wikel, Ella                      Winfield           13:15.45 
 
Event 9  Girls 75 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Blaker, Allison                  Hurricane             13.55 
  2  Sayavong, Malia                  Hurricane             13.33 
Logan
  1  Adkins, Kelsee                   Logan                 19.60 
  2  Finley, Madison                  Logan                 19.65 
POINT PLEASANT
  1  Wood, Ellie                      Point Pleasant        14.49 
Ravenswood
  1  Swindler, Lakyn                  Ravenswood            13.10 
  2  Varney, Skyler                   Ravenswood            15.10 
Ripley
  1  Jarvis, Morgan                   Ripley                13.87 
Winfield
  1  Hinkle, Rylee                    Winfield              13.51 
  2  Walker, Nikki                    Winfield              13.52 
 
Event 15  Girls 200 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Farley, Emsley                   Hurricane             35.99 
  2  Sayavong, Malia                  Hurricane             33.85 
Logan
  1  Adkins, Kelsee                   Logan                 36.66 
  2  McGraw, Sydney                   Logan                 40.85 
Ravenswood
  1  Swindler, Lakyn                  Ravenswood            30.00 
Ripley
  1  Jarvis, Morgan                   Ripley                33.65 
Winfield
  1  Jordan, Carly                    Winfield              34.50 
  2  Walker, Nikki                    Winfield              34.12 
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hurricane  'A'                                         55.85 
     1) Losh, Caia                      2) Dolin, Charlee                 
     3) McCann, Malia                   4) Wheeler, Samantha              
Logan
  1  Logan  'A'                                           1:08.51 
     1) Finley, Madison                 2) Whisman, Jalyn                 
     3) McGraw, Sydney                  4) Adkins, Kelsee                 
POINT PLEASANT
  1  Point Pleasant  'A'                                  1:00.00 
     1) Plants, Klarissa                2) Arbogast, Kenly                
     3) Silva-Toney, Jalisa             4) Wray, Lexee                    
Ravenswood
  1  Ravenswood  'A'                                        57.00 
     1) Weekley, Emma                   2) Throneberry, Jilliann          
     3) Varney, Skyler                  4) Stephenson, Katelyn            
Ripley
  1  Ripley  'A'                                          1:01.23 
     1) Holmes, Rory                    2) Wilkinson, Starr               
     3) Scarberry, Trista               4) Poe, Amelia                    
Winfield
  1  Winfield  'A'                                          53.45 
     1) Raines, Ravae                   2) Pongsugree, Hallie             
     3) Bryant, Emily                   4) Wallace, Molly                 
 
Event 11  Girls 4x200 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hurricane  'A'                                       2:01.35 
     1) Wheeler, Samantha               2) Dolin, Charlee                 
     3) McCann, Malia                   4) Losh, Caia                     
Logan
  1  Logan  'A'                                           2:31.01 
     1) Elkins, Summer                  2) Stapleton, Ella                
     3) Harris, Aexis                   4) Diamond, Hope                  
POINT PLEASANT
  1  Point Pleasant  'A'                                  2:00.00 
     1) Hughs, Kady                     2) Arbogast, Kenly                
     3) Snyder, Jenna                   4) Plants, Klarissa               
Ravenswood
  1  Ravenswood  'A'                                      2:00.00 
     1) Weekley, Emma                   2) Throneberry, Jilliann          
     3) Varney, Skyler                  4) Swindler, Lakyn                
Ripley
  1  Ripley  'A'                                          2:19.42 
     1) Stewart, Beondra                2) Wilkinson, Starr               
     3) Poe, Amelia                     4) Scarberry, Trista              
Winfield
  1  Winfield  'A'                                        1:53.30 
     1) Raines, Ravae                   2) Pritt, Braelyn                 
     3) Bryant, Emily                   4) Jordan, Kalea                  
 
Event 25  Girls 4x400 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hurricane  'A'                                       4:40.35 
     1) Fowler, Abby                    2) McPherson, Brogan              
     3) Coleman, Lauren                 4) Grant, Julie                   
POINT PLEASANT
  1  Point Pleasant  'A'                                  4:59.00 
     1) Wood, Ellie                     2) Miller, MorganR                
     3) Silva-Toney, Jalisa             4) Tatterson, Taylor              
Ripley
  1  Ripley  'A'                                          5:13.30 
     1) Stewart, Beondra                2) Poe, Amelia                    
     3) Harper, Laney                   4) Stephens, Aubrey               
Winfield
  1  Winfield  'A'                                        4:25.86 
     1) Pritt, Braelyn                  2) Hudson, Lauren                 
     3) Hudson, Emily                   4) McGrew, Mara                   
 
Event 5  Girls 4x800 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hurricane  'A'                                      11:12.55 
     1) Assi, Aleya                     2) Gaines, Olivia                 
     3) Coleman, Lauren                 4) Grant, Julie                   
Logan
  1  Logan  'A'                                          14:15.85 
     1) Finley, Madison                 2) Mahone, Rebekah                
     3) Pack, Anna                      4) Burton, Allie                  
POINT PLEASANT
  1  Point Pleasant  'A'                                 11:30.00 
     1) Wood, Ellie                     2) Andrick, Ellie                 
     3) Hughs, Kady                     4) Miller, MorganR                
Ripley
  1  Ripley  'A'                                         11:30.23 
     1) Stephens, Aubrey                2) Casto, Jadyn                   
     3) Harper, Laney                   4) Fisher, Tori                   
Winfield
  1  Winfield  'A'                                       10:44.00 
     1) Doss, Kierstyn                  2) Roberts, Alana                 
     3) Fronaphel, Peyton               4) McGrew, Mara                   
 
Event 23  Girls 4x60 Meter Shuttle Hurdle Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hurricane  'A'                                         45.31 
     1) Blaker, Allison                 2) Cline, Layla                   
     3) Farley, Emsley                  4) Sayavong, Malia                
Winfield
  1  Winfield  'A'                                          47.72 
     1) Pritt, Braelyn                  2) Taylor, Abby                   
     3) Jordan, Carly                   4) Hinkle, Rylee                  
 
Event 27  Girls High Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Hurricane
  1  Gaines, Olivia                   Hurricane           4-04.00 
  2  Ruggier, Isabella                Hurricane           4-08.00 
POINT PLEASANT
  1  Saunders, Sami                   Point Pleasant      5-00.00 
  2  Wood, Ellie                      Point Pleasant      4-10.00 
Winfield
  1  McGrew, Mara                     Winfield            4-06.00 
  2  Reed, Emily                      Winfield            4-06.00 
 
Event 29  Girls Pole Vault Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Hurricane
  1  Lacy, Julia                      Hurricane           7-06.00 
  2  Wright, Hanah                    Hurricane           6-06.00 
Ripley
  1  Jarvis, Morgan                   Ripley                   NH 
Winfield
  1  Goodman, Diana                   Winfield            9-09.00 
  2  Walker, Nikki                    Winfield            6-06.00 
 
Event 31  Girls Long Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Hurricane
  1  Blaker, Allison                  Hurricane          13-00.00 
  2  Ray, Danielle                    Hurricane          15-01.00 
POINT PLEASANT
  1  Miller, MorganR                  Point Pleasant     13-00.00 
  2  Saunders, Sami                   Point Pleasant     15-02.00 
Ravenswood
  1  Throneberry, Jilliann            Ravenswood         13-04.00 
  2  Weekley, Emma                    Ravenswood         12-08.00 
Ripley
  1  Crist, Desirae                   Ripley                   ND 
  2  Fisher, Tori                     Ripley                   ND 
Winfield
  1  Hinkle, Rylee                    Winfield           14-00.00 
  2  Jordan, Kalea                    Winfield           14-07.00 
 
Event 33  Girls Shot Put Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Hurricane
  1  Lewis, Payton                    Hurricane          30-00.00 
  2  Sterling, Macy                   Hurricane          30-00.00 
Logan
  1  Harris, Aexis                    Logan                    ND 
POINT PLEASANT
  1  Cottrill, Addy                   Point Pleasant     32-00.00 
  2  Gleason, Hannah                  Point Pleasant     31-00.00 
Ravenswood
  1  Stephenson, Katelyn              Ravenswood               ND 
  2  Wolfe, Kinsey                    Ravenswood               ND 
Ripley
  1  Poe, Amelia                      Ripley                   ND 
Winfield
  1  Parsons, Brooklyn                Winfield           35-01.00 
  2  Wallace, Molly                   Winfield           27-01.00 
 
Event 35  Girls Discus Throw Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Hurricane
  1  Lewis, Payton                    Hurricane             81-00 
  2  Paul, Haley                      Hurricane             65-00 
Logan
  1  Blevins, Ailee                   Logan                    ND 
  2  Spurlock, Tiffany                Logan                    ND 
POINT PLEASANT
  1  Cottrill, Addy                   Point Pleasant        62-00 
  2  Gleason, Hannah                  Point Pleasant        84-00 
Ravenswood
  1  Wolfe, Kinsey                    Ravenswood               ND 
Ripley
  1  Stephens, Aubrey                 Ripley                   ND 
Winfield
  1  Basham, Erin                     Winfield              61-05 
  2  Parsons, Brooklyn                Winfield              67-09 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Blevins, Christian               Hurricane             12.56 
  2  Hill, Christian                  Hurricane             12.05 
Logan
  1  Childers, Naman                  Logan                 14.03 
  2  Tolliver, Robert                 Logan                 13.68 
POINT PLEASANT
  1  Adkins, Brady                    Point Pleasant        13.45 
  2  Cochran, Logan                   Point Pleasant        12.96 
Ravenswood
  1  Chen, Jonathan                   Ravenswood            13.30 
  2  Stephenson, Wayne                Ravenswood            13.40 
Ripley
  1  Armstead, Matthew                Ripley                15.23 
  2  Smith, Ben                       Ripley                14.87 
 
Event 4  Boys 400 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Blevins, Christian               Hurricane           1:02.69 
  2  Wagner, Cole                     Hurricane           1:03.21 
Logan
  1  Adams, Makiah                    Logan               1:22.69 
  2  Collins, Justin                  Logan               1:24.22 
POINT PLEASANT
  1  Johnson, Jovone                  Point Pleasant      1:00.59 
  2  Taylor, Preston                  Point Pleasant      1:05.00 
Ravenswood
  1  Chambers, Joseph                 Ravenswood          1:05.00 
  2  Fox, Gavin                       Ravenswood          1:04.00 
 
Event 22  Boys 200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hill, Christian                  Hurricane             25.29 
  2  Richmond, Hunter                 Hurricane             26.11 
Logan
  1  Bostic, Korbin                   Logan                 30.29 
  2  Kennedy, Norman                  Logan                 32.52 
POINT PLEASANT
  1  Craig, Rushawn                   Point Pleasant        27.87 
  2  Duff, Ryan                       Point Pleasant           NT 
Ravenswood
  1  Chen, Jonathan                   Ravenswood            27.00 
  2  Stephenson, Wayne                Ravenswood            27.20 
 
Event 20  Boys 800 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Casey, Austin                    Hurricane           2:32.01 
  2  King, Silas                      Hurricane           2:29.64 
Logan
  1  Lowes, Zachary                   Logan               3:00.00 
  2  Vance, Caleb                     Logan               3:40.85 
POINT PLEASANT
  1  Forbrush, Zachery                Point Pleasant           NT 
  2  Kapp, David                      Point Pleasant           NT 
Ravenswood
  1  Cooper, Deshone                  Ravenswood          2:45.00 
  2  Fox, Gavin                       Ravenswood          2:40.00 
Ripley
  1  Cox, Nate                        Ripley              2:50.12 
  2  Gainey, Ian                      Ripley              2:41.12 
 
Event 14  Boys 1600 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hanshaw, Wyatt                   Hurricane           5:47.45 
  2  Howat, Jonathan                  Hurricane           5:48.01 
POINT PLEASANT
  1  Lowery, Casey                    Point Pleasant      5:35.00 
  2  Scott, Ethan                     Point Pleasant      6:21.00 
Ravenswood
  1  Coberly, Daniel                  Ravenswood          6:00.00 
  2  Cooper, Deshone                  Ravenswood          5:45.00 
Ripley
  1  Cox, Nate                        Ripley              6:02.32 
  2  Gainey, Ian                      Ripley              5:50.12 
 
Event 2  Boys 3200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hanshaw, Wyatt                   Hurricane          11:41.92 
  2  Howat, Jonathan                  Hurricane          11:50.24 
POINT PLEASANT
  1  Lowery, Casey                    Point Pleasant     12:03.00 
  2  Scott, Ethan                     Point Pleasant     13:52.00 
Ravenswood
  1  Cooper, Deshone                  Ravenswood         12:00.00 
Ripley
  1  Kessell, Noah                    Ripley             12:34.21 
  2  Pepper, Chase                    Ripley             12:22.04 
 
Event 10  Boys 75 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Moses, Ryan                      Hurricane             14.45 
  2  Porter, John                     Hurricane             12.54 
Logan
  1  Farley, Connor                   Logan                 16.11 
POINT PLEASANT
  1  Eta, Kayden                      Point Pleasant        13.38 
  2  Southall, Logan                  Point Pleasant        13.40 
Ravenswood
  1  Lane, Caleb                      Ravenswood            15.10 
  2  Lane, Ethan                      Ravenswood            18.10 
Ripley
  1  Kinney, Corey                    Ripley                16.23 
  2  Lanham, Tyler                    Ripley                15.45 
 
Event 16  Boys 200 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Harless, Hunter                  Hurricane             29.01 
  2  Porter, John                     Hurricane             28.52 
Logan
  1  Bostic, Korbin                   Logan                 35.49 
  2  Terry, Joseph                    Logan                 35.57 
POINT PLEASANT
  1  Eta, Kayden                      Point Pleasant        31.68 
  2  Southall, Logan                  Point Pleasant        29.64 
Ravenswood
  1  Lane, Caleb                      Ravenswood            33.00 
  2  Taylor, Jeremiah                 Ravenswood            31.00 
Ripley
  1  Kinney, Corey                    Ripley                36.01 
  2  Ross, Clayton                    Ripley                37.20 
 
Event 18  Boys 4x100 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hurricane  'A'                                         52.32 
     1) Harless, Hunter                 2) Moses, Ryan                    
     3) Harris, Evan                    4) Richmond, Hunter               
Logan
  1  Logan  'A'                                             57.29 
     1) Childers, Naman                 2) Tolliver, Robert               
     3) Bostic, Korbin                  4) Early, David                   
POINT PLEASANT
  1  Point Pleasant  'A'                                    51.33 
     1) Cochran, Logan                  2) Johnson, Jovone                
     3) Sang, Aidan                     4) Trent, Steven                  
Ravenswood
  1  Ravenswood  'A'                                        58.00 
     1) Fox, Gavin                      2) Lane, Caleb                    
     3) Chambers, Joseph                4) Taylor, Jeremiah               
     5) Price, Tyce                     6)                                
Ripley
  1  Ripley  'A'                                            58.23 
     1) Moore, Matthew                  2) White, Wyatt                   
     3) Dunlap, Cameron                 4) Harvey, Jake                   
 
Event 12  Boys 4x200 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hurricane  'A'                                       1:48.51 
     1) Richmond, Hunter                2) Harris, Evan                   
     3) Blevins, Christian              4) Hill, Christian                
Logan
  1  Logan  'A'                                           1:57.95 
     1) Bostic, Korbin                  2) Tolliver, Robert               
     3) Kennedy, Norman                 4) Childers, Naman                
POINT PLEASANT
  1  Point Pleasant  'A'                                  1:48.00 
     1) Cochran, Logan                  2) Johnson, Jovone                
     3) Sang, Aidan                     4) Trent, Steven                  
Ravenswood
  1  Ravenswood  'A'                                      1:56.00 
     1) Chen, Jonathan                  2) Lane, Caleb                    
     3) Chambers, Joseph                4) Taylor, Jeremiah               
Ripley
  1  Ripley  'A'                                          2:14.84 
     1) Dunlap, Cameron                 2) White, Wyatt                   
     3) Harvey, Jake                    4) Moore, Matthew                 
 
Event 26  Boys 4x400 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hurricane  'A'                                       4:47.05 
     1) Harris, Evan                    2) Wagner, Cole                   
     3) Guillot, Byron                  4) King, Silas                    
POINT PLEASANT
  1  Point Pleasant  'A'                                  4:43.00 
     1) Lowery, Casey                   2) Sang, Aidan                    
     3) Rediger, Zach                   4) Adkins, Brady                  
Ravenswood
  1  Ravenswood  'A'                                      6:00.00 
     1) Coberly, Daniel                 2) Skeens, Jacob                  
     3) Williams, Kaden                 4) Bragg, Brandon                 
Ripley
  1  Ripley  'A'                                               NT 
     1) Kessell, Noah                   2) Lanham, Tyler                  
     3) Cochran, Carter                 4) Gainey, Ian                    
 
Event 6  Boys 4x800 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hurricane  'A'                                      10:27.87 
     1) King, Silas                     2) Howat, Jonathan                
     3) Casey, Austin                   4) Hanshaw, Wyatt                 
Logan
  1  Logan  'A'                                          12:08.13 
     1) Farley, Connor                  2) Lowes, Zachary                 
     3) Vance, Caleb                    4) Kennedy, Norman                
POINT PLEASANT
  1  Point Pleasant  'A'                                 11:25.00 
     1) Rediger, Zach                   2) Scott, Ethan                   
     3) Taylor, Preston                 4) Adkins, Brady                  
Ravenswood
  1  Ravenswood  'A'                                        12.00 
     1) Coberly, Daniel                 2) Williams, Kaden                
     3) Skeens, Jacob                   4) Chase, Ethan                   
Ripley
  1  Ripley  'A'                                         12:08.16 
     1) Cox, Nate                       2) Pepper, Chase                  
     3) Harvey, Jake                    4) Kessell, Noah                  
 
Event 24  Boys 4x60 Meter Shuttle Hurdle Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hurricane  'A'                                         40.87 
     1) Moses, Ryan                     2) McCallister, Michael           
     3) Secrest-Brooks, Bomoni          4) Porter, John                   
POINT PLEASANT
  1  Point Pleasant  'A'                                    47.97 
     1) Eta, Kayden                     2) Southall, Logan                
     3) Snyder, Isaiah                  4) Longwell, Colby                
Ravenswood
  1  Ravenswood  'A'                                        51.00 
     1) Lane, Caleb                     2) Skeens, Jacob                  
     3) Williams, Kaden                 4) Price, Tyce                    
     5) Bragg, Brandon                  6)                                
Ripley
  1  Ripley  'A'                                            55.42 
     1) Cochran, Carter                 2) Ross, Clayton                  
     3) Kinney, Corey                   4) Lanham, Tyler                  
 
Event 28  Boys High Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Hurricane
  1  Harless, Hunter                  Hurricane           5-06.00 
  2  Moses, Ryan                      Hurricane           5-00.00 
POINT PLEASANT
  1  Johnson, Jovone                  Point Pleasant      5-00.00 
  2  Southall, Logan                  Point Pleasant      5-00.00 
Ravenswood
  1  Chambers, Joseph                 Ravenswood          4-06.00 
  2  Cooper, Deshone                  Ravenswood          4-08.00 
 
Event 30  Boys Pole Vault Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Hurricane
  1  Call, Christian                  Hurricane           8-06.00 
  2  Harless, Hunter                  Hurricane           8-04.00 
POINT PLEASANT
  1  Grimes, Wesley                   Point Pleasant      7-00.00 
  2  Trent, Steven                    Point Pleasant      9-00.00 
 
Event 32  Boys Long Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Hurricane
  1  Hill, Christian                  Hurricane          15-07.00 
  2  Porter, John                     Hurricane          15-05.00 
Logan
  1  Burton, Tanner                   Logan                    ND 
  2  Childers, Naman                  Logan                    ND 
POINT PLEASANT
  1  Craig, Rushawn                   Point Pleasant     16-09.00 
  2  Sang, Aidan                      Point Pleasant     16-00.00 
Ravenswood
  1  Chen, Jonathan                   Ravenswood         15-10.00 
  2  Lane, Caleb                      Ravenswood         11-06.00 
 
Event 34  Boys Shot Put Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Hurricane
  1  Secrest-Brooks, Bomoni           Hurricane          36-09.00 
  2  Weeks, Evan                      Hurricane          30-01.00 
Logan
  1  Early, David                     Logan                    ND 
POINT PLEASANT
  1  Higginbotham, Caleb              Point Pleasant     42-00.00 
  2  McCarty, Cameron                 Point Pleasant     35-00.00 
Ravenswood
  1  Bragg, Brandon                   Ravenswood         20-00.00 
  2  Stephenson, Wayne                Ravenswood         27-00.00 
Ripley
  1  Armstead, Matthew                Ripley                   ND 
  2  Moore, Matthew                   Ripley                   ND 
 
Event 36  Boys Discus Throw Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Hurricane
  1  Secrest-Brooks, Bomoni           Hurricane            109-04 
  2  Whited, Glenn                    Hurricane             89-00 
Logan
  1  Burton, Tanner                   Logan                    ND 
  2  Terry, Joseph                    Logan                    ND 
POINT PLEASANT
  1  Higginbotham, Caleb              Point Pleasant       100-00 
  2  McCarty, Cameron                 Point Pleasant       137-00 
Ravenswood
  1  Bragg, Brandon                   Ravenswood               ND 
Ripley
  1  Miller, Elijah                   Ripley                   ND 
  2  Smith, Ben                       Ripley                   ND  
						
						
						
						
						
						
						
					

Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!