Ripley Middle School Invitational - Performance List


Show All Results
Licensed to WVSSAC - 8                 HY-TEK's Meet Manager 4/22/2016 10:03 AM
                 Ripley Middle School Invitational - 4/23/2016                 
                                  Ripley, WV                                   
                               Performance List                                
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Long, Alyson                     HMSG                  13.35 
  2  Losh, Caia                       HMSG                  13.88 
  3  Wright, Jodi                     HMSG                  14.43 
HMS Girls B team
  1  Gillenwater, Gracie              B team                16.23 
  2  Jeffries, Kaytlin                B team                16.04 
  3  Ross, Autumn                     B team                15.55 
Huntington Middle School A
  1  Barlow, Maya                     Hms A                 14.54 
  2  Sheffield, Aaliyah               Hms A                 14.98 
Huntington Middle School B
  1  Gray, Audrie                     Hms B                 27.00 
  2  Hatfield, Sydney                 Hms B                 22.00 
Logan Middle School
  1  Finley, Madison                  LMS                   16.68 
  2  McGraw, Sydney                   LMS                   16.22 
McKinley Middle School A
  1  Simpson, Skyler                  MCKA                     NT 
  2  Wilson, Sierra                   MCKA                     NT 
McKinley Middle School B
  1  Bradley, Grace                   MCKB                     NT 
  2  Harman, Ellynne                  MCKB                     NT 
  3  Lacy, Emilee                     MCKB                     NT 
Ripley Middle Girls
  1  Cunningham, Sydni                Vikings               13.65 
  2  Fields, Allison                  Vikings               12.87 
  3  Stewart, Beondra                 Vikings               14.12 
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Fowler, Abby                     HMSG                1:09.25 
  2  McPherson, Brogan                HMSG                1:10.35 
  3  Ray, Danielle                    HMSG                1:00.59 
  4  Stump, Andi                      HMSG                1:15.45 
HMS Girls B team
  1  Assi, Aleya                      B team              1:09.12 
  2  Hill, Abigail                    B team              1:19.45 
  3  Lewis, Tori                      B team              1:15.65 
Huntington Middle School A
  1  Turner, Alezha                   Hms A                  1.04 
Huntington Middle School B
  1  Burns, Hannah                    Hms B                  1.25 
  2  Hawkins, Jaela                   Hms B                  1.16 
  3  Runyon, Hannah                   Hms B                  1.22 
  4  Walden, Emily                    Hms B                  1.14 
Logan Middle School
  1  Adkins, Kelsee                   LMS                      NT 
  2  Stapleton, Ella                  LMS                 1:24.67 
McKinley Middle School A
  1  Fortson, Katrina                 MCKA                     NT 
  2  Owens, Raven                     MCKA                1:10.00 
  3  Sine, Cassidy                    MCKA                     NT 
  4  West, Rebekah                    MCKA                     NT 
McKinley Middle School B
  1  Jarrett, Maya                    MCKB                     NT 
Ripley Middle Girls
  1  Anderson, Parker                 Vikings             1:07.34 
  2  Scarberry, Trista                Vikings             1:17.23 
  3  Stewart, Beondra                 Vikings             1:09.32 
 
Event 21  Girls 200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Lacy, Julia                      HMSG                  30.02 
  2  Long, Alyson                     HMSG                  28.89 
  3  Ray, Danielle                    HMSG                  27.35 
  4  Wright, Jodi                     HMSG                     NT 
HMS Girls B team
  1  Cook, Alexander                  B team                33.55 
  2  Dolin, Charlee                   B team                35.65 
  3  Keith, Madison                   B team                34.33 
Logan Middle School
  1  Diamond, Hope                    LMS                   35.85 
  2  Elkins, Summer                   LMS                      NT 
McKinley Middle School A
  1  Miller, Kaitlyn                  MCKA                     NT 
  2  Simpson, Skyler                  MCKA                     NT 
  3  Wilson, Sierra                   MCKA                     NT 
McKinley Middle School B
  1  Bradley, Grace                   MCKB                     NT 
  2  Harman, Ellynne                  MCKB                     NT 
  3  Lacy, Emilee                     MCKB                     NT 
Ripley Middle Girls
  1  Fields, Allison                  Vikings               26.54 
  2  Guo, Susan                       Vikings               31.00 
  3  Leaptrot, Taylor                 Vikings               32.16 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Assi, Aleya                      HMSG                2:45.55 
  2  Hart, Isabella                   HMSG                2:39.45 
  3  Ray, Danielle                    HMSG                2:29.45 
  4  Snavely, Rileigh                 HMSG                2:59.55 
HMS Girls B team
  1  Stump, Andi                      B team              3:10.55 
  2  Thompson, Ada                    B team              3:05.55 
Huntington Middle School A
  1  Adkins, Ella                     Hms A                    NT 
  2  Gibson, Allie                    Hms A                  2.50 
  3  Johnson, Aniya                   Hms A                  3.03 
Huntington Middle School B
  1  Burns, Hannah                    Hms B                    NT 
  2  Gray, Audrie                     Hms B                    NT 
  3  Hill, Gabby                      Hms B                    NT 
Logan Middle School
  1  Burton, Allie                    LMS                 3:26.93 
  2  Mahone, Rebekah                  LMS                 3:19.00 
McKinley Middle School A
  1  Miller, Jessica                  MCKA                2:55.00 
  2  Sayre, Kristen                   MCKA                2:59.00 
  3  Sine, Cassidy                    MCKA                     NT 
McKinley Middle School B
  1  Jarrett, Maya                    MCKB                     NT 
Ripley Middle Girls
  1  Casto, Jadyn                     Vikings             2:45.61 
  2  Fisher, Tori                     Vikings             2:45.58 
  3  Scarberry, Trista                Vikings             3:01.23 
 
Event 13  Girls 1600 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Bora, Asha                       HMSG                5:50.67 
  2  Gaines, Olivia                   HMSG                5:59.85 
  3  Limanen, Katy                    HMSG                7:15.45 
  4  Riddle, Madelline                HMSG                8:05.56 
  5  Sergent, Lexi                    HMSG                5:56.55 
HMS Girls B team
  1  Beasley, Ashley                  B team              6:59.55 
Huntington Middle School A
  1  Anderson, Tess                   Hms A                  6.37 
  2  Barlow, Maya                     Hms A                  6.00 
  3  Lindberg, Alex                   Hms A                  6.58 
Huntington Middle School B
  1  Hatfield, Sydney                 Hms B                  8.04 
  2  Walden, Emily                    Hms B                    NT 
McKinley Middle School A
  1  Hicks, Heather                   MCKA                     NT 
  2  Miller, Jessica                  MCKA                6:41.00 
Ripley Middle Girls
  1  Fisher, Tori                     Vikings             6:03.18 
  2  Harper, Laney                    Vikings             6:08.12 
  3  Stephens, Aubrey                 Vikings             6:07.45 
 
Event 1  Girls 3200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Bora, Asha                       HMSG               12:35.00 
HMS Girls B team
  1  Snavely, Rileigh                 B team             15:45.89 
Huntington Middle School A
  1  Adkins, Ella                     Hms A                 14.44 
  2  Lindberg, Alex                   Hms A                 14.47 
McKinley Middle School A
  1  Miller, Jessica                  MCKA               14:36.00 
Ripley Middle Girls
  1  Casto, Jadyn                     Vikings            13:35.25 
  2  Harper, Laney                    Vikings            13:50.49 
 
Event 9  Girls 75 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Blaker, Allison                  HMSG                  13.85 
  2  Cline, Layla                     HMSG                  13.89 
  3  Sayavong, Malia                  HMSG                  13.44 
HMS Girls B team
  1  Adams, Hope                      B team                16.35 
  2  Flenner, Phoebe                  B team                15.01 
  3  Wilcox, Mattie                   B team                16.55 
Huntington Middle School A
  1  Gibson, Allie                    Hms A                 15.20 
  2  St. Clair, Olivia                Hms A                    NT 
  3  Weir, Lucy                       Hms A                 14.48 
Logan Middle School
  1  Finley, Madison                  LMS                   18.74 
McKinley Middle School A
  1  Selby, Jessica                   MCKA                  14.50 
  2  White, Isabella                  MCKA                  15.00 
Ripley Middle Girls
  1  Boggess, Caitlyn                 Vikings               14.67 
  2  Hersman, Kiley                   Vikings               14.86 
  3  Jarvis, Morgan                   Vikings               13.71 
 
Event 15  Girls 200 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Farley, Emsley                   HMSG                  36.55 
  2  Sayavong, Malia                  HMSG                  33.95 
HMS Girls B team
  1  Adams, Faith                     B team                40.45 
  2  Flenner, Phoebe                  B team                39.55 
Huntington Middle School A
  1  Riggs, Marissa                   Hms A                 36.00 
  2  Singleton, Hannah                Hms A                    NT 
  3  Weir, Lucy                       Hms A                    NT 
Logan Middle School
  1  Adkins, Kelsee                   LMS                   40.60 
  2  McGraw, Sydney                   LMS                   42.12 
McKinley Middle School A
  1  Selby, Jessica                   MCKA                  34.90 
Ripley Middle Girls
  1  Boggess, Caitlyn                 Vikings               37.45 
  2  Hersman, Kiley                   Vikings               38.12 
  3  Jarvis, Morgan                   Vikings               33.78 
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Hms Girls A Team  'A'                                  55.85 
     1) Losh, Caia                      2) Wheeler, Samantha              
     3) McCann, Malia                   4) Wright, Jodi                   
  2  Hms Girls A Team  'B'                                1:02.65 
Huntington Middle School A
  1  Huntington Middle School A  'A'                         1.01 
     1) Jessup, Tabitha                 2) Riggs, Marissa                 
     3) Walls, Moriesha                 4) Sheffield, Aaliyah             
Logan Middle School
  1  Logan Middle School  'A'                             1:07.20 
     1) Finley, Madison                 2) Whisman, Jalyn                 
     3) McGraw, Sydney                  4) Adkins, Kelsee                 
McKinley Middle School A
  1  McKinley Middle School A  'A'                        1:01.00 
     1) Wilson, Sierra                  2) White, Isabella                
     3) Simpson, Skyler                 4) Miller, Kaitlyn                
McKinley Middle School B
  1  McKinley Middle School B  'A'                             NT 
     1) Atkins, Savannah                2) Deitz, Emma                    
     3) Johnson, Rumiya                 4) Nolan, Marlea                  
Ripley Middle Girls
  1  Ripley Middle Girls  'A'                               54.36 
     1) Wilkinson, Addison              2) Cunningham, Sydni              
     3) Anderson, Parker                4) Fields, Allison                
 
Event 11  Girls 4x200 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Hms Girls A Team  'A'                                2:01.45 
     1) Losh, Caia                      2) McCann, Malia                  
     3) Long, Alyson                    4) Wheeler, Samantha              
  2  Hms Girls A Team  'B'                                2:13.67 
Huntington Middle School A
  1  Huntington Middle School A  'A'                         2.09 
     1) Jessup, Tabitha                 2) St. Clair, Olivia              
     3) Walls, Moriesha                 4) Sheffield, Aaliyah             
Logan Middle School
  1  Logan Middle School  'A'                             2:29.00 
     1) Elkins, Summer                  2) Burton, Allie                  
     3) Harris, Aexis                   4) Diamond, Hope                  
McKinley Middle School A
  1  McKinley Middle School A  'A'                        2:08.00 
     1) Owens, Raven                    2) Miller, Kaitlyn                
     3) Sesay, Leach                    4) Simpson, Skyler                
McKinley Middle School B
  1  McKinley Middle School B  'A'                             NT 
     1) Deitz, Emma                     2) Johnson, Rumiya                
     3) Nolan, Marlea                   4) Atkins, Savannah               
Ripley Middle Girls
  1  Ripley Middle Girls  'A'                             2:20.32 
     1) Leaptrot, Taylor                2) Poe, Amelia                    
     3) Wilkinson, Starr                4) Holmes, Rory                   
 
Event 25  Girls 4x400 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Hms Girls A Team  'A'                                4:40.35 
     1) Fowler, Abby                    2) Coleman, Lauren                
     3) Grant, Julie                    4) McCann, Malia                  
  2  Hms Girls A Team  'B'                                5:13.56 
     1)                                 2) Thomas, Eryn                   
     3) Limanen, Katy                   4)                                
Huntington Middle School A
  1  Huntington Middle School A  'A'                           NT 
     1) Singleton, Hannah               2) Pittman, Emma                  
     3) Anderson, Tess                  4) Jessup, Tabitha                
Huntington Middle School B
  1  Huntington Middle School B  'A'                           NT 
     1) Spagna, Anna                    2) Runyon, Hannah                 
     3) Burns, Hannah                   4) Gaines, Mya                    
  2  Huntington Middle School B  'B'                           NT 
     1) Gray, Audrie                    2) Hatfield, Sydney               
     3) Hawkins, Jaela                  4) Hill, Gabby                    
McKinley Middle School A
  1  McKinley Middle School A  'A'                             NT 
     1) West, Rebekah                   2) Sine, Cassidy                  
     3) Sayre, Kristen                  4) Fortson, Katrina               
Ripley Middle Girls
  1  Ripley Middle Girls  'A'                             4:48.12 
     1) Stewart, Beondra                2) Guo, Susan                     
     3) Wilkinson, Addison              4) Stephens, Aubrey               
 
Event 5  Girls 4x800 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Hms Girls A Team  'A'                               11:10.56 
     1) Hart, Isabella                  2) Sergent, Lexi                  
     3) Grant, Julie                    4) Coleman, Lauren                
  2  Hms Girls A Team  'B'                               12:05.89 
     1)                                 2) Thomas, Eryn                   
     3) Limanen, Katy                   4)                                
Huntington Middle School A
  1  Huntington Middle School A  'A'                        12.04 
     1) Anderson, Tess                  2) Adkins, Ella                   
     3) Lindberg, Alex                  4) Gibson, Allie                  
Logan Middle School
  1  Logan Middle School  'A'                            14:01.24 
     1) Finley, Madison                 2) Mahone, Rebekah                
     3) Pack, Anna                      4) Burton, Allie                  
McKinley Middle School A
  1  McKinley Middle School A  'A'                       13:20.00 
     1) West, Rebekah                   2) Fortson, Katrina               
     3) Hicks, Heather                  4) Sayre, Kristen                 
Ripley Middle Girls
  1  Ripley Middle Girls  'A'                            11:45.23 
     1) Stephens, Aubrey                2) Fisher, Tori                   
     3) Harper, Laney                   4) Casto, Jadyn                   
 
Event 23  Girls 4x60 Meter Shuttle Hurdle Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Hms Girls A Team  'A'                                  45.31 
     1) Blaker, Allison                 2) Farley, Emsley                 
     3) Cline, Layla                    4) Sayavong, Malia                
  2  Hms Girls A Team  'B'                                  51.45 
Huntington Middle School A
  1  Huntington Middle School A  'A'                        46.50 
     1) St. Clair, Olivia               2) Singleton, Hannah              
     3) Riggs, Marissa                  4) Weir, Lucy                     
McKinley Middle School A
  1  McKinley Middle School A  'A'                          48.30 
     1) White, Isabella                 2) Sharp, Kateland                
     3) Sesay, Leach                    4) Selby, Jessica                 
Ripley Middle Girls
  1  Ripley Middle Girls  'A'                               46.06 
     1) Boggess, Caitlyn                2) Wilkinson, Addison             
     3) Hersman, Kiley                  4) Jarvis, Morgan                 
 
Event 27  Girls High Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Cline, Layla                     HMSG                4-00.00 
  2  Gaines, Olivia                   HMSG                4-00.00 
  3  Ruggier, Isabella                HMSG                4-06.00 
HMS Girls B team
  1  Adams, Faith                     B team              4-00.00 
Huntington Middle School A
  1  Anderson, Tess                   Hms A                    NH 
  2  St. Clair, Olivia                Hms A                    NH 
  3  Weir, Lucy                       Hms A                    NH 
McKinley Middle School A
  1  Owens, Raven                     MCKA                     NH 
  2  Sesay, Leach                     MCKA                     NH 
Ripley Middle Girls
  1  Wilkinson, Addison               Vikings                  NH 
 
Event 29  Girls Pole Vault Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Lacy, Julia                      HMSG                8-00.00 
  2  Smith, Audrey                    HMSG                6-00.00 
  3  Wright, Hanah                    HMSG                7-00.00 
HMS Girls B team
  1  Casto, Lauren                    B team              6-00.00 
Ripley Middle Girls
  1  Jarvis, Morgan                   Vikings                  NH 
 
Event 31  Girls Long Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  McCann, Malia                    HMSG               12-00.00 
  2  Ray, Danielle                    HMSG               15-00.00 
  3  Warden, Emily                    HMSG               11-00.00 
HMS Girls B team
  1  Ash, Shae                        B team             10-00.00 
Huntington Middle School A
  1  Barlow, Maya                     Hms A                    ND 
  2  Johnson, Haven                   Hms A                    ND 
Huntington Middle School B
  1  Gray, Audrie                     Hms B                    ND 
  2  Walden, Emily                    Hms B                    ND 
McKinley Middle School A
  1  Hicks, Heather                   MCKA                     ND 
Ripley Middle Girls
  1  Casto, Jadyn                     Vikings            12-09.00 
  2  Fisher, Tori                     Vikings            13-04.00 
 
Event 33  Girls Shot Put Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Lewis, Payton                    HMSG               30-00.00 
  2  Paul, Haley                      HMSG               30-00.00 
  3  Sterling, Macy                   HMSG               30-00.00 
  4  Watson, Anna                     HMSG               26-00.00 
HMS Girls B team
  1  Pennix, Maddie                   B team             25-00.00 
  2  Wheeler, Karsen                  B team             25-00.00 
Huntington Middle School A
  1  Beals, Deanna                    Hms A                    ND 
  2  Pittman, Emma                    Hms A                    ND 
  3  Walls, Moriesha                  Hms A                    ND 
Huntington Middle School B
  1  Gaines, Mya                      Hms B                    ND 
  2  Hill, Gabby                      Hms B                    ND 
  3  Spagna, Anna                     Hms B                    ND 
Logan Middle School
  1  Harris, Aexis                    LMS                      ND 
McKinley Middle School A
  1  Oliver, Mattie                   MCKA               31-00.00 
  2  Sharp, Kateland                  MCKA               30-00.00 
Ripley Middle Girls
  1  Anderson, Parker                 Vikings            30-00.00 
  2  Fields, Allison                  Vikings            27-08.00 
  3  Poe, Amelia                      Vikings            21-05.00 
 
Event 35  Girls Discus Throw Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
HMS Girls A Team
  1  Lewis, Payton                    HMSG                  81-00 
  2  Paul, Haley                      HMSG                  65-00 
  3  Sterling, Macy                   HMSG                  60-00 
  4  Watson, Anna                     HMSG                  60-00 
HMS Girls B team
  1  Edmonds, Noel                    B team                50-00 
  2  Wheeler, Karsen                  B team                65-00 
Huntington Middle School A
  1  Beals, Deanna                    Hms A                    ND 
  2  Johnson, Haven                   Hms A                    ND 
  3  Walls, Moriesha                  Hms A                    ND 
Huntington Middle School B
  1  Gaines, Mya                      Hms B                    ND 
  2  Hill, Gabby                      Hms B                    ND 
  3  Spagna, Anna                     Hms B                    ND 
Logan Middle School
  1  Spurlock, Tiffany                LMS                      ND 
McKinley Middle School A
  1  Oliver, Mattie                   MCKA                  92-00 
  2  Sharp, Kateland                  MCKA                  87-00 
Ripley Middle Girls
  1  Anderson, Parker                 Vikings               57-01 
  2  Leaptrot, Taylor                 Vikings                  ND 
  3  Stephens, Aubrey                 Vikings               59-09 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Childers, Naman                  LMS                   13.53 
  2  Tolliver, Robert                 LMS                   13.55 
McKinley Middle School A
  1  Carter, Cameron                  MCKA                     NT 
  2  Casto, J C                       MCKA                  15.00 
  3  Oyedokum, Adedamola              MCKA                  12.45 
McKinley Middle School B
  1  Parson, Jacob                    MCKB                     NT 
Ripley Middle Boys
  1  Coon, Andrew                     Vikings               14.03 
  2  Lilly, Ryan                      Vikings               14.23 
  3  Ross, Eli                        Vikings               13.04 
 
Event 4  Boys 400 Meter Dash Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Adams, Makiah                    LMS                 1:18.00 
  2  Collins, Justin                  LMS                 1:27.22 
McKinley Middle School A
  1  Richards, Ryan                   MCKA                  57.90 
McKinley Middle School B
  1  Casto, Blake                     MCKB                     NT 
  2  Miller, Malici                   MCKB                     NT 
Ripley Middle Boys
  1  Cestaric, Hunter                 Vikings             1:04.98 
  2  Harvey, Jake                     Vikings             1:11.56 
  3  Phillips, Garrison               Vikings             1:09.23 
 
Event 22  Boys 200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Bostic, Korbin                   LMS                   29.59 
  2  Kennedy, Norman                  LMS                   29.77 
McKinley Middle School A
  1  Oyedokum, Adedamola              MCKA                  25.90 
McKinley Middle School B
  1  Parson, Jacob                    MCKB                     NT 
Ripley Middle Boys
  1  Coon, Andrew                     Vikings               28.65 
  2  Moore, Robert                    Vikings               32.95 
  3  Ross, Eli                        Vikings               26.55 
 
Event 20  Boys 800 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Lowes, Zachary                   LMS                      NT 
  2  Vance, Caleb                     LMS                      NT 
McKinley Middle School A
  1  Barker, Austin                   MCKA                2:28.00 
  2  Davis, Justin                    MCKA                     NT 
  3  Rezek, Luke                      MCKA                2:29.00 
  4  Richards, Ryan                   MCKA                2:25.90 
McKinley Middle School B
  1  Casto, Blake                     MCKB                     NT 
  2  Miller, Malici                   MCKB                     NT 
Ripley Middle Boys
  1  Bowlby, Matt                     Vikings             2:34.12 
  2  Gainey, Ian                      Vikings             2:50.16 
  3  Galusha, Morgan                  Vikings             2:37.22 
 
Event 14  Boys 1600 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
McKinley Middle School A
  1  Boggess-oehlberg, Levi           MCKA                     NT 
  2  Wilson, Zack                     MCKA                     NT 
Ripley Middle Boys
  1  Bowlby, Matt                     Vikings             5:56.19 
  2  Galusha, Morgan                  Vikings             5:31.39 
  3  Shockey, Ethan                   Vikings             6:20.23 
 
Event 2  Boys 3200 Meter Run Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
McKinley Middle School A
  1  Boggess-oehlberg, Levi           MCKA                     NT 
Ripley Middle Boys
  1  Cox, Nate                        Vikings            13:19.39 
  2  Kessell, Noah                    Vikings            13:26.18 
  3  Pepper, Chase                    Vikings            13:18.26 
 
Event 10  Boys 75 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Farley, Connor                   LMS                   14.99 
McKinley Middle School A
  1  Newcomer, Shawn                  MCKA                  13.90 
Ripley Middle Boys
  1  Lanham, Tyler                    Vikings               15.38 
  2  Miller, Elijah                   Vikings               17.12 
  3  Ross, Clayton                    Vikings               17.10 
 
Event 16  Boys 200 Meter Hurdles Finals
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Bostic, Korbin                   LMS                   33.97 
  2  Terry, Joseph                    LMS                   34.29 
McKinley Middle School A
  1  Newcomer, Shawn                  MCKA                  31.60 
  2  Saunders, Sam                    MCKA                  33.00 
Ripley Middle Boys
  1  Kinney, Corey                    Vikings               39.90 
  2  Lanham, Tyler                    Vikings               32.90 
  3  Lilly, Ryan                      Vikings               37.19 
 
Event 18  Boys 4x100 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Logan Middle School  'A'                                  NT 
     1) Childers, Naman                 2) Tolliver, Robert               
     3) Kennedy, Norman                 4) Bostic, Korbin                 
McKinley Middle School A
  1  McKinley Middle School A  'A'                          54.00 
     1) Barker, Austin                  2) Saunders, Sam                  
     3) Casto, J C                      4) Payne, Hunter                  
McKinley Middle School B
  1  McKinley Middle School B  'A'                        1:00.50 
     1) Zorio, Gabe                     2) Magliocco, Angelo              
     3) Jordan, Kaleb                   4) Foss, Brandon                  
Ripley Middle Boys
  1  Ripley Middle Boys  'A'                                55.23 
     1) Cestaric, Hunter                2) Smith, Ben                     
     3) Williams, Nate                  4) Ross, Eli                      
 
Event 12  Boys 4x200 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Logan Middle School  'A'                             1:53.84 
     1) Bostic, Korbin                  2) Tolliver, Robert               
     3) Kennedy, Norman                 4) Childers, Naman                
McKinley Middle School A
  1  McKinley Middle School A  'A'                        1:49.00 
     1) Barker, Austin                  2) Oyedokum, Adedamola            
     3) Richards, Ryan                  4) Payne, Hunter                  
McKinley Middle School B
  1  McKinley Middle School B  'A'                        2:15.00 
     1) Foss, Brandon                   2) Magliocco, Angelo              
     3) Zorio, Gabe                     4) Jordan, Kaleb                  
Ripley Middle Boys
  1  Ripley Middle Boys  'A'                              2:09.12 
     1) Harvey, Jake                    2) White, Wyatt                   
     3) Moore, Matthew                  4) Gainey, Ian                    
 
Event 26  Boys 4x400 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
McKinley Middle School A
  1  McKinley Middle School A  'A'                        4:29.00 
     1) Vaughn, Matt                    2) Rezek, Luke                    
     3) Davis, Justin                   4) Dailey, Justin                 
McKinley Middle School B
  1  McKinley Middle School B  'A'                             NT 
     1) Zorio, Gabe                     2) Miller, Malici                 
     3) Magliocco, Angelo               4) Jordan, Kaleb                  
     5) Foss, Brandon                   6) Casto, Blake                   
Ripley Middle Boys
  1  Ripley Middle Boys  'A'                                   NT 
     1) Harvey, Jake                    2) Kessell, Noah                  
     3) Cochran, Carter                 4) Dunlap, Cameron                
 
Event 6  Boys 4x800 Meter Relay Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Logan Middle School  'A'                            11:55.00 
     1) Farley, Connor                  2) Lowes, Zachary                 
     3) Vance, Caleb                    4) Kennedy, Norman                
McKinley Middle School A
  1  McKinley Middle School A  'A'                       10:30.00 
     1) Barker, Austin                  2) Davis, Justin                  
     3) Rezek, Luke                     4) Vaughn, Matt                   
Ripley Middle Boys
  1  Ripley Middle Boys  'A'                             10:30.23 
     1) Bowlby, Matt                    2) Phillips, Garrison             
     3) Williams, Nate                  4) Galusha, Morgan                
 
Event 24  Boys 4x60 Meter Shuttle Hurdle Finals
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
McKinley Middle School A
  1  McKinley Middle School A  'A'                          47.00 
     1) Boggess-oehlberg, Levi          2) Saunders, Sam                  
     3) Casto, J C                      4) Wilson, Zack                   
Ripley Middle Boys
  1  Ripley Middle Boys  'A'                                48.69 
     1) Lanham, Tyler                   2) Cestaric, Hunter               
     3) Ross, Clayton                   4) Cochran, Carter                
 
Event 28  Boys High Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
McKinley Middle School A
  1  Newcomer, Shawn                  MCKA                5-02.00 
  2  Richards, Ryan                   MCKA                5-00.00 
Ripley Middle Boys
  1  Galusha, Morgan                  Vikings                  NH 
  2  Williams, Nate                   Vikings                  NH 
 
Event 30  Boys Pole Vault Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
McKinley Middle School A
  1  Barker, Austin                   MCKA                7-00.00 
  2  Payne, Hunter                    MCKA                     NH 
 
Event 32  Boys Long Jump Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Burton, Tanner                   LMS                      ND 
  2  Childers, Naman                  LMS                      ND 
McKinley Middle School A
  1  Newcomer, Shawn                  MCKA               15-06.00 
Ripley Middle Boys
  1  Bowlby, Matt                     Vikings            12-01.00 
  2  Ross, Eli                        Vikings            14-05.50 
  3  Shockey, Ethan                   Vikings            11-05.00 
 
Event 34  Boys Shot Put Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
McKinley Middle School A
  1  Kirbiewsky, Tim                  MCKA               37-00.00 
Ripley Middle Boys
  1  Coon, Andrew                     Vikings            27-10.00 
  2  Jones, Trey                      Vikings            33-05.00 
  3  Moore, Matthew                   Vikings            29-08.00 
 
Event 36  Boys Discus Throw Finals
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Logan Middle School
  1  Burton, Tanner                   LMS                      ND 
  2  Terry, Joseph                    LMS                      ND 
McKinley Middle School A
  1  Carter, Cameron                  MCKA                  72-00 
  2  Kirbiewsky, Tim                  MCKA                 117-00 
  3  Oyedokum, Adedamola              MCKA                 115-00 
Ripley Middle Boys
  1  Armstead, Matthew                Vikings               61-09 
  2  Moore, Matthew                   Vikings               68-10 
  3  Smith, Ben                       Vikings               69-02  
						
						
						
						
						
						
						
					

Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!