Brookville Canoefest


Show All Results
                        2013 Brookville Canoe Fest
             THE LARGEST CANOE RACES IN THE STATE OF INDIANA!
                Results by TSR Timing Group - TSRTiming.com
               June 29, 2013 - 9:00AM |  Brookville, Indiana
            Weather: 77 Degrees and Mostly Cloudy - Wind W@8MPH
 

                   ********** OVERALL RESULTS **************


                           Championship Aluminum
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Eric Downs                      Terry Sintz                     1:41:06 
    2 Nathaniel Berg                  Greg Uberhor                    1:52:46 
    3 Ronnie Schultz                  Brendan Verkamp                 1:54:30 
    4 Bruce Cortright                 Sam Yorgovan                    1:58:21 
    5 Alana Schaffer                  Angela Waters                   2:24:46
    6 Ryan Schohr                     Carlos Earls                    2:25:51 
    7 Seth Winch                      Ben Grosse                      2:51:03 

                           Championship Cruiser
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Fred Tuttle                     Andy Tuttle                     1:39:09 
    2 Brian Barrett                   Greg Cox                        1:46:26 

                            Championship C1 Men
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 David Hendrich                                                  1:32:21 
    2 Ray Baver                                                       1:34:48 
    3 Terry Ortman                                                    1:48:48 
    4 Gary Konecny                                                    2:10:45 

                           Championship C1 Women
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                           Championship C2 Mixed
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                         Championship C2 Standard
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Eric Muhlen                     Roland Muhlen                   1:31:47 
    2 Brandon Sintz                   Bryce Horris                    1:35:20 

                           Championship C2 Women
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                           Championship K1 Long
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Mary Jo Monte-Kaser                                             1:41:17 
    2 Michael P. Kaser                                                1:42:45 
    3 Doug King                                                       1:43:35 
    4 Armando Arredondo                                               1:53:07 
    5 Dale Grunkemeyer                                                1:56:45 

                           Championship K1 Short
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Barry Bowman                                                    1:23:48 
    2 Jeremy S. Weber                                                 1:49:42 
    3 Justin Weber                                                    1:50:24 
    4 Jon Bascom                                                      1:51:45 
    5 Dan Yaeger                                                      2:13:47 
    6 Ken Yaeger                                                      2:20:46 

                       Rec Adult/Youth Adult Female
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Angela Meyers                   Briadyn Meyers                    23:12 
    2 Jill Moorman                    Chris Moorman                     23:27 
    3 Beverly Daniels                 Charlie Jacoba                    23:28 
    4 Kate Fields                     Jake Fields                       23:43 
    5 Mindy Orschell                  Jenna Orschell                    25:37 
    6 Connie Strin                    Luke Strin                        26:10 
    7 Stacy Nobbe                     Moorea Nobbe                      26:46 
    8 Leandra Weber                   Abigail Weber                     26:47 
    9 Patricia Huelseman              John Huelseman                    27:21 
   10 Randi Hollen                    Rhett Hollen                      28:18 
   11 Kathy McMillan                  Alyssa McMillan                   28:50 
   12 Taylor McCreary                 Jenny McCreary                    29:51 
   13 Jessica Russell                 Julie Russell                     30:19 
   14 Heather Moster                  Luke Moster                       30:59 
   15 Catherine Stockhoff             Hunter Stockhoff                  35:27 

                        Rec Adult/Youth Adult Male
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Snook Nobbe                     Meadow Nobbe                      21:11 
    2 Frank Bohman                    Meredith Bohman                   23:27 
    3 Joseph Szydlowski               Eden Szydlowski                   23:33 
    4 Austin Sizemore                 Aaron Deutsch                     23:49 
    5 Evan Ariens                     Brian Ariens                      23:49 
    6 Rob Mersch                      Michael Mersch                    23:53 
    7 Chris Deutsch                   Jacob Deutsch                     23:58 
    8 Mic Lee                         Jacob Lee                         24:06 
    9 Matt Galyen                     Kayla Galyen                      24:08 
   10 Steve Deutsch                   Jessica Deutsch                   24:09 
   11 Steve Fields                    Joe Fields                        24:19 
   12 Todd Raible                     Bridget Raible                    24:39 
   13 Andrew Dubois                   Joseph Dubois                     24:49 
   14 Jack Daniels                    Carter Bodwell                    25:10 
   15 Steve Hutson                    Kenneby Hutson                    25:23 
   16 David Hartmann                  Victoria Volk                     26:38 
   17 Darrell Flaspohler              Chris Flaspohler                  26:42 
   18 Kris Crouch                     Adam Crouch                       26:47 
   19 Dennis Weber                    Jack Fraley                       28:59 
   20 J.R. Lunsford                   Clayton Lunsford                  30:07 
   21 Terry Smith                     Autumn Crouch                     30:49 
   22 Jim Fraley                      Emma Rose Fraley                  32:14 
   23 Josh Casada                     Anthony Casada                    33:07 
   24 McKenna Metze                   Ian Osborne                       34:04 
   25 Mike Bogan                      Brady Bogan                     1:11:02 

                                  Rec Jr
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Hunter Nobbe                    Easton Nobbe                      21:03 
    2 Madison Leffingwell             Allison Ortman                    21:25 
    3 Madison Leffingwell             Madison Smith                     21:41 
    4 Jacob Orschell                  Zach Strin                        23:13 
    5 Dylan Cregar                    Tyler Miller                      23:49 
    6 Ashlie Raible                   Amelia Robben                     24:31 
    7 Caleb Sucietto                  Jeremy Mersch                     24:58 
    8 Dana Rosenberger                Dusty Foreman                     25:42 
    9 Annie Mersch                    Jennifer Mersch                   26:00 
   10 Dalton Rowlett                  Lisa Gray                         26:03 
   11 Ally Weber                      Mary Orr                          26:33 
   12 Bryce Felton                    Hunter Davis                      27:00 
   13 Jacob Huelseman                 Peter Zeiser                      27:35 
   14 Emily Klei                      Lakin Nobbe                       27:50 
   15 Heidi Schwegman                 Shelby Maue                       29:51 
   16 Cole McCreary                   Brad Sparks                       29:53 
   17 Allison Raible                  Autumn Riley                      33:45 
   18 Tori Heyob                      Mary Grace Monzel                 36:18 
   19 Dakota McCreary                 Kelly Kolb                        40:03 
   20 Baleigh Bogan                   Megan Hensley                   1:05:16 
   21 Josh Orschell                   Ben Robben                      1:05:22 
   22 Olivia Fledderman               Ella Knight                     1:24:22 

                                 Rec Kayak
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Beverly Metze                                                     26:00 
    2 Christine Arthur                                                  28:25

                                 Rec Mens
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Christopher Boone               Jason Moore                       21:11 
    2 Joe Molitor                     Tom Molitor                       21:19 
    3 Brandon Herth                   Jeff Westerfeld                   21:32 
    4 Mike Reed                       Seth Mountford                    21:43 
    5 Caleb Sucietto                  Matthew Hartman                   22:18 
    6 Rick Raible                     Harry Rabben                      22:20 
    7 Dillon Nobby                    Timmy Estridge                    22:23 
    8 Luke Leffingwell                Josh Arthur                       22:26 
    9 Patrick Hartman                 David Hartman                     22:28 
   10 Daniel Wessell                  Jon Hile                          22:50 
   11 Mitchell Corbat                 Jim Corbat                        23:02 
   12 Adam Geiling                    Derik Orchell                     23:12 
   13 Kyle McCarthy                   Leonard Hall                      23:15 
   14 Barry Studt                     Tony Earlywine                    23:29 
   15 Jonathan Hesselbrock            Adam Klingelhoffer                23:52 
   16 Rex Phillips                    Ross Phillips                     24:18 
   17 Aaron Leffingwill               Andy Anderson                     24:43 
   18 Chris Herth                     Kevin Hiler                       24:44 
   19 Conner Cates                    Dustin Fain                       24:46 
   20 Zachary Phillips                A.J. Schaefer                     24:55 
   21 Greg Gillman                    James Smith                       25:47 
   22 Shawn Dixon                                                       26:38 
   23 Joe Deville                     Sam Wiener                        27:04 
   24 Joseph Huelseman                Matito Fasthorse                  27:47 
   25 Ben Heyob                       Richard Heyob                     28:04 
   26 Greg Fox                        Nathan Fox                        30:57 
   27 Rob Shaffer                     Brad Tipton                       34:54 
   28 Satoshi Nitta                   Koya Sugiura                      35:17 
   29 Darren McGuire                  Jakob Bush                        38:32 
   30 Brad Howell                     Adam Durr                         38:43 
   31 Eddie Weaver                    Stephen Erlach                    41:13 

                                 Rec Media
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                                 Rec Hair
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Michele Russell                 Angela Meyers                     26:47 

                                 Rec Mixed
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Morgan Leffingwell              Jacob Ripperger                   21:32 
    2 Sue Lohreg                      Tim Lohreg                        21:47 
    3 Patricia Finck                  Jacob Sucietto                    22:26 
    4 Seth Simonson                   Stevie Burch                      22:38 
    5 Don Westerfeld                  Lynn Alisson                      22:40 
    6 Brittany Lastrapes              Adam Thackery                     22:56 
    7 Jacob Orschell                  Andrew Herrmann                   23:10 
    8 Evan Rauch                      Christen Estep                    23:34 
    9 Ryan Kerr                       Rachel Quinlan                    23:57 
   10 Don Maveher                     Jordan Maucher                    24:48 
   11 Joseph Cimino                                                     24:52 
   12 Chase Howell                    Chelsea Howell                    25:01 
   13 Chris Krineski                  John Collins                      25:05 
   14 Caroline Krineski               Tara Anderson                     25:06 
   15 David Cregar                    Jaylee Cregar                     25:08 
   16 Jeise Dyer                      Roehie Neace                      25:37 
   17 Allison Huelseman               James Huelseman                   26:01 
   18 Eric Andrews                    Sharon Rehr                       27:14 
   19 Alijah OConnor                  Ellen Goins                       27:56 
   20 Dave Wolfer                     Tanya Miles                       28:04 
   21 Trevin Suding                   Kasey Suding                      28:09 
   22 Monica Huntington               Randi Miller                      29:02 
   23 Doug Edwards                    Jennifer Edwards                  30:36 
   24 Madison Smith                   Michael Smith                     31:33 
   25 Lori Metze                      Mike Metze                        34:05 
   26 Jeremy Peters                   Shannon Peters                    34:32 
   27 Amie Broshear                                                     34:52 
   28 Kelly Lohrey                    Julia Collins                     36:52 
   29 Shelley Pence                   Jesse Pence                       37:52 
   30 Neal Wilber                     Kara Wilber                       38:53 
   31 Mark Volle                      Rosanne Volle                     58:47 

                                Rec Seniors
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Kathy Kluesener                 Phil Kluesener                    22:11 
    2 Pete Shafer                     Kathy Shafer                      22:19 
    3 David Trickey                   Brenda Trickey                    24:12 
    4 John Andrews                    Debra Andrews                     24:45 
    5 Greg Bell                       Margaret Hurley                   29:19 
    6 Robert (bob) Bell               Anne Berlin                       29:31 
    7 Tom Tiller                      Kathleen Tiller                   34:19 
    8 Kenny Hauck                     Patty Hauck                       49:24 
    9 Kenneth Eckerle                 Bruce Mauchamer                         

                                Rec Womens
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Megan Moore                     Maria Boeckmann                   22:27 
    2 Patty Kennedy                   Sheri Minges                      22:44 
    3 Mindy Orschell                  Heather Moster                    24:48 
    4 Melinda Brown                   Laura Hodapp                      25:14 
    5 Paula Grubb                     Jennifer Wiesemann                26:18 
    6 Jennifer Anderson               Rhonda Anderson                   26:44 
    7 Hayley Andrews                  Melissa Watson                    27:35 
    8 Chelsea Fohl                    Amy Eckerle                       28:01 
    9 Sarah Metzner                   Holly Miles                       28:29 
   10 Vickie Raible                   Tammy Robben                      28:36 
   11 Alex Howard                     Brena Keith                       29:05 
   12 Nikki Reynolds                  Geri Rae Wheeler                  29:24 
   13 April Crouch                    Ashley Heffron                    30:36 
   14 Angie Waters                    Alana Schaffer                    35:01 
   15 Kelly Harrison                  Brittany Littlefield              37:58 
   16 Tiffany Mick                    Kimberly Neace                    44:38 
   17 Erica Neace                     Erica Walker                      47:32 

                                 Rec Bank
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Jennifer Cushing                Sarah Seary                       21:55 
    2 Julie Lee                       Mic Lee                           23:25 
    3 Sharon Schneider                June Allen                        24:27 

                               Rec Fledgling
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Ashlie Raible                   Brooke Otto                       25:28 
    2 Terese Ariens                   Kyle Grubb                        25:30 
    3 Rhyan Meyers                    Brandt Meyers                     25:50 
    4 Brian MacDonald                 Dennis MacDonald                  26:04 
    5 Michael Bohman                  Logan Bohman                      26:32 
    6 Nicholas Moorman                Ethan Eldridge                    28:37 
    7 Grace Moster                    Jake Fields                       28:37 
    8 Zachary Weber                   Noah Sucietto                     30:18 
    9 Mary Nerswick                   Anna Orr                          38:59 

                                Rec Lawyer
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                                Rec Estate
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                                Rec Church
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                              Rec Restaurant
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                              Rec Healthcare
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                                Rec Scouts
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                             Rec Class Reunion
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                               Biathlon Solo
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Jeff Allen                                                      2:11:12 
    2 Jeff Siebert                                                    2:13:07
    3 Jeff Hartz                                                      2:23:27
    4 Aj Spoerner                                                     2:26:31 

                               Biathlon Coed
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Katie Rhodenbaugh (2:22:23)     Konrad Norris (2:23:35)         4:45:58 
    2 Chuck Grimes (2:27:25)          Megan Cloncs (2:27:25)          4:54:50 
    3 Kristin Huber (2:30:40)         Cody Wells (2:30:40)            5:01:20 
    4 Christie Orschell (2:29:49)     Dan Ball (2:35:23)              5:05:12 
    5 Timothy Stenger (2:29:29)       Tiffany Teuschler (2:38:08)     5:07:37 
    6 Michelle Roberts-Schi (2:41:08) Drew Schneider (2:58:41)        5:39:49 

                               Biathlon Male
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Alan Apsley (2:17:56)           Evan Apsley (2:24:13)           4:42:19
    2 Jeremy Couch (2:23:07)          Kevin Couch (2:33:06)           4:56:13 
    3 Jud McMillin (2:35:22)          Allen Beneker (2:41:02)         5:16:24 

                              Biathlon Female
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Courtney Couch (2:34:12)        Ashley Kranz (2:36:52)          5:11:04    
    2 Brenda Seager-Jacoba (2:32:39)  Jackie Daniels-Bodwel (2:44:07) 5:16:46  
    3 Tyler Seale (2:48:38)           Samantha Apsley (2:55:55)       5:44:33 

                               Biathlon Open
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 

                             Biathlon Seniors
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Chris Ault (2:18:02)            Kevin Henry (2:30:41)           4:48:43

                             Biathlon Masters
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 








                          ********** AWARDS LIST **************


                           Championship Aluminum
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Eric Downs                      Terry Sintz                     1:41:06 
    2 Nathaniel Berg                  Greg Uberhor                    1:52:46 
    3 Ronnie Schultz                  Brendan Verkamp                 1:54:30 

                           Championship Cruiser
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Fred Tuttle                     Andy Tuttle                     1:39:09 
    2 Brian Barrett                   Greg Cox                        1:46:26 

                            Championship C1 Men
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 David Hendrich                                                  1:32:21 
    2 Ray Baver                                                       1:34:48 
    3 Terry Ortman                                                    1:48:48  

                         Championship C2 Standard
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Eric Muhlen                     Roland Muhlen                   1:31:47 
    2 Brandon Sintz                   Bryce Horris                    1:35:20 

                           Championship K1 Long
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Mary Jo Monte-Kaser                                             1:41:17 
    2 Michael P. Kaser                                                1:42:45 
    3 Doug King                                                       1:43:35 

                           Championship K1 Short
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Barry Bowman                                                    1:23:48 
    2 Jeremy S. Weber                                                 1:49:42 
    3 Justin Weber                                                    1:50:24 

                       Rec Adult/Youth Adult Female
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Angela Meyers                   Briadyn Meyers                    23:12 
    2 Jill Moorman                    Chris Moorman                     23:27 
    3 Beverly Daniels                 Charlie Jacoba                    23:28 

                        Rec Adult/Youth Adult Male
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Snook Nobbe                     Meadow Nobbe                      21:11 
    2 Frank Bohman                    Meredith Bohman                   23:27 
    3 Joseph Szydlowski               Eden Szydlowski                   23:33 

                                  Rec Jr
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Hunter Nobbe                    Easton Nobbe                      21:03 
    2 Madison Leffingwell             Allison Ortman                    21:25 
    3 Madison Leffingwell             Madison Smith                     21:41 

                                 Rec Mens
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Christopher Boone               Jason Moore                       21:11 
    2 Joe Molitor                     Tom Molitor                       21:19 
    3 Brandon Herth                   Jeff Westerfeld                   21:32 

                                 Rec Hair
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Michele Russell                 Angela Meyers                     26:47 

                                 Rec Mixed
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Morgan Leffingwell              Jacob Ripperger                   21:32 
    2 Sue Lohreg                      Tim Lohreg                        21:47 
    3 Patricia Finck                  Jacob Sucietto                    22:26 

                                Rec Seniors
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Kathy Kluesener                 Phil Kluesener                    22:11 
    2 Pete Shafer                     Kathy Shafer                      22:19 
    3 David Trickey                   Brenda Trickey                    24:12                   

                                Rec Womens
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Megan Moore                     Maria Boeckmann                   22:27 
    2 Patty Kennedy                   Sheri Minges                      22:44 
    3 Mindy Orschell                  Heather Moster                    24:48 

                                 Rec Bank
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Jennifer Cushing                Sarah Seary                       21:55 
    2 Julie Lee                       Mic Lee                           23:25 
    3 Sharon Schneider                June Allen                        24:27 

                               Rec Fledgling
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Ashlie Raible                   Brooke Otto                       25:28 
    2 Terese Ariens                   Kyle Grubb                        25:30 
    3 Rhyan Meyers                    Brandt Meyers                     25:50 

                               Biathlon Solo
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Jeff Allen                                                      2:11:12 
    2 Jeff Siebert                                                    2:13:07
    3 Jeff Hartz                                                      2:23:27

                               Biathlon Coed
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Katie Rhodenbaugh (2:22:23)     Konrad Norris (2:23:35)         4:45:58 
    2 Chuck Grimes (2:27:25)          Megan Cloncs (2:27:25)          4:54:50 
    3 Kristin Huber (2:30:40)         Cody Wells (2:30:40)            5:01:20  

                               Biathlon Male
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Alan Apsley (2:17:56)           Evan Apsley (2:24:13)           4:42:19
    2 Jeremy Couch (2:23:07)          Kevin Couch (2:33:06)           4:56:13 
    3 Jud McMillin (2:35:22)          Allen Beneker (2:41:02)         5:16:24 

                              Biathlon Female
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Courtney Couch (2:34:12)        Ashley Kranz (2:36:52)          5:11:04    
    2 Brenda Seager-Jacoba (2:32:39)  Jackie Daniels-Bodwel (2:44:07) 5:16:46  
    3 Tyler Seale (2:48:38)           Samantha Apsley (2:55:55)       5:44:33 

                             Biathlon Seniors
Place Team Member 1                   Team Member 2                   Finish  
===== =============================== =============================== ======= 
    1 Chris Ault (2:18:02)            Kevin Henry (2:30:41)           4:48:43
 
						
						
						
						
						
						
						
					

Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!